طرح استاني شدن انتخابات نشاني از رفتار دموكراسي در ايران است

محسن تركاشوند گفت: تصويب طرح استاني شدن انتخابات در مجلس شوراي اسلامي نشاني روشن از دموكراسي در تاريخ تحولات اجتماعي ايران است.

 محسن تركاشوند نماينده تويسركان  در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري مهر با بيان اين مطلب  ابرازاميدواري كرد  با تصويب اين طرح در  جلسه آينده مجلس و تاييد آن توسط شوراي نگهبان نظرات نمايندگان از سطح شهرستاني به فرا استاني و حتي كشوري ارتقا  يابد .
وي اين طرح را امري مفيد و موثر در راستاي تقويت و تثبيت مشاركت مردم در تصميم گيريها و تصميم سازيهاي كشور دانست و
افزود: تصويب اين طرح همچنين تقويت احزاب را در پي خواهد داشت و  در آن صورت مردم بجاي اينكه به يك فرد راي دهند به يك جريان و يا برنامه هاي  يك حزب راي خواهند داد .
عضو كمسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس  انتخاب نمايندگان در طرح استاني شدن  انتخابات را گامي موثر در ايجاد تفاهم و همدلي بيشتر ميان نمايندگان يك استان و افزايش ضريب امنيت ملي  عنوان كرد و افزود: نمايندگان در سطح استان بصورت مشترك به مشكلات رسيدگي مي كنند و با تقسيم كار بين آنان و حل مشكلات مردم ميزان رضايتمندي آنان افزايش مي يابد.
 وي افزود: حضور افراد متخصص در مجلس موجب ميشود  كه نمايندگان فرصت بيشتري براي قانونگذاري در امور كلي نظام و نظارت براجراي قوانين به عنوان مهمترين وظيفه مجلس داشته باشند و از پرداختن به موضوعات جزئي و مواردي كه به شوراي شهر برمي گردد خود داري شود.

کد خبر 2373

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha