اهدای داوطلبانه 2100 گیرنده ماهواره در همدان/ به دنبال برخورد قهری با اهرم قضایی نیستیم

همدان - خبرگزاری مهر: فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان از اهدا داوطلبانه دو هزار و 838گیرنده ماهواره در همدان خبر داد و گفت: به دنبال برخورد قهری با اهرم قضایی در این بخش نیستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر چهارشنبه در حرکتی فرهنگی دستگاه های گیرنده ماهواره که توسط مردم استان همدان به صورت داوطلبانه به بسیج تحویل داده شده بود به نمایش در آمد.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان در این مراسم با اشاره به اینکه قرارگاهی در این نهاد برای بررسی موضوعات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تشکیل شده است که معضلات را مورد برسی قرار می دهد، عنوان کرد: در مرکز آسیب ها مشخص و تکالیف به مراکز سپاه عنوان شده و در راستای پیشگیری، تدابیر اندیشیده می شود.

سردار غلامعلی ابوحمزه ادامه داد: در بررسی های شهرستان های مختلف استان همدان ارزیابی ها به این نتیجه رسیده که 50 تا 55 درصد مردم همدان از گیرنده های ماهواره استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان استفاده مناسب از گیرنده های ماهوار ه را انکار نمی کنیم، اما آنچه جای نگرانی ایجاد کرده مشکلاتی است که برای خانواده ها ایجاد می کند، اذعان داشت: شبکه های فارسی زبان در قالب های مختلف به دنبال به نابودی کشیدن خانواده ها هستند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان افزود: با تدابیر سازمان بسیج مستضعفین روش های منطقی برای مقابله با این وسیله اندیشیده شده تا بتوانیم آنرا برای  همیشه سرو سامان دهیم.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه بخش مقابله با این موضوع به معاونت های مختلف سپرده شده است، اذعان داشت: 22 قشر بسیجی در استان همدان داریم که در این امر همیاری لازم را خواهند کرد.

به دنبال برخورد قهری با اهرم قضایی نیستیم

وی بیان داشت: به دنبال برخورد قهری با اهرم قضایی در این موضوع نیستیم و با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که این روش مناسبی نیست چراکه مردم همدان متدین هستند و باید جایگاهشان حفظ شود.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با اشاره به اینکه شبکه های فارسی زبان به دنبال جدا کردن مردم ایران از فرهنگ اصیل خود هستند، اذعان داشت: به دنبال آگاهی بخشی به مردم هستیم تا سطح اطلاعات اقشار مختلف را در خصوص مضرات ماهواره بالا ببریم.

ابوحمزه بیان داشت: اگر خانواده ها از دجال واره استفاده کنند، شرف خود را به تاراج می دهند چراکه هر چه به جلو تر می رویم فن آوری های دشمن نیز در این بخش ریزتر می شود.

وی با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته با آغاز این طرح تاکنون دو هزار و 938 قطعه از تجهیزات ماهوارهای توسط مردم داوطلبانه به بسیج تحویل داده شده است، اذعان داشت: استقبال از این طرح به حدی بود که حتی برای تحویل دادن گیرنده ها تنش بین همسران و فرزندان ایجاد شده است.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان اظهار داشت: ریشه بسیاری از بی اعتقادی ها، بی حجابی و استفاده از لباس های نامناسب  از ماهواره منشا می گیرد.

ابوحمزه با اشاره به اینکه رسانه ها باید در طول سال به فرهنگ اهدا تجهیزات ماهوارهای بپردازند، افزود: گیرنده های دیجیتال در قبال تحویل گیرنده های ماهواره به تمام افراد تعلق نمی گیرد بلکه تنها به افرادی که نیازمند باشند این دستگاه ها  نیز داده می شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات در استان عدم دریافت سیگنال شبکه های دیجیتال در سراسر  استان است که این مشکل را به دستگاه های مربوطه نیز انتقال داده ایم.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با اشاره به لزوم همکاری و همیاری دیگر دستگاه های اجرایی در استان در این خصوص، اذعان داشت: برخی نخبگان در همدان از این امر استقبال کرده اند اما  روند همکاری ها رضایت بخش نیست.

کد خبر 2376825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha