اولین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروندی فسا برگزار می شود

شیراز – خبرگزاری مهر: اولین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروندی فسا از 15 تا 18 مهرماه در این شهر برگزار می شود.

مدیر اجرایی این جشنواره در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: این جشنواره در حقیقت دومین جشنواره خیابانی شهروندی فساست که برای اولین بار به شکل منطقه ای در منطقه جنوب کشور برای چهار استان فارس، هرمزگان، کرمان و بوشهر برگزار می شود.

احمد وامق با بیان اینکه تاکنون حدود 12 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و ارسال آثار همچنان ادامه دارد، گفت: تا پنجم مهرماه بازبینی نهایی صورت می گیرد و 9 اثر برای حضور در جشنواره انتخاب می شوند.

وی گفت:  تعداد 16 گروه از شهرستانهای فارس تاکنون آثار خود را به دبیرخانه فرستاده اند که 12 اثر به دبیرخانه رسیده و چهار اثر دیگر و همچنین آثار سه شهر بوشهر، کرمان و بندرعباس هنوز به دبیرخانه نرسیده است.

مدیر اجرایی جشنواره تئاتر خیابانی شهروندی گفت: از شهر فسا تاکنون سه گروه اعلام آمادگی کرده اند ولی احتمالا تعدادشان به بیشتر از این افزایش یابد.

وامق با اشاره به اینکه هدف کلی این جشنواره فرهنگسازی اصول شهروندی است، عنوان کرد: ارتقا سطح فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی در روابط شهروندی، الگوی تفریح سالم برای شهروندان، روابط اجتماعی مناسب و رعایت حقوق متقابل، انتقال انتظارات متقابل مردم و مدیریت شهری با زبان هنر از جمله اهداف این جشنواره هستند.

وی گفت: 15 مهرماه کارناوال افتتاحیه این جشنواره برگزار می شود و در طول 16، 17 و 18 مهرماه جشنواره برگزار و داوری ها صورت می گیرد.

مدیراجرایی جشنواره تئاتر خیابانی شهروندی اظهار کرد: سه داور در جشنواره حضور خواهند داشت که تاکنون حضور منوچهر اکبرلو به عنوان داور قطعی شده است.

وامق ابراز داشت: شهروند و فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند و فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی، شهروند و امر به معروف و نهی از منکر، شهروند و دفاه اجتماعی، شهروند و سالمندان و جانبازان و معلولین، شهروند و توسعه فرهنگ ایمنی، شهروند و فرهنگ شهرنشینی، شهروند و آسیب های اجتماعی، شهروند و مدیریت زباله و پسماند، شهروند و فرهنگ ترافیک، شهروند و هوای پاک، شهروند و حفظ تاسیسات شهری، و مشارکت شهروندان در حفظ فضای سبز و زیباسازی محیط از محوریت های جشنواره هستند.

وی گفت: به تمام 9 گروه حاضر در جشنواره یادمان حضور در جشنواره تعلق خواهد گرفت، به بهترین کارگردان، نویسنده و بازیگر زن و مرد نیز تندیس اهدا خواهد شد و سه گروه برتر جشنواره علاوه بر دریافت تندیس، مبلغی را نیز به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد.

مدیراجرایی جشنواره تئائر شهروندی فسا ادامه داد: گروه برگزیده جشنواره برای شرکت در جشنواره فجر به دبیرخانه این جشنواره معرفی خواهد شد.

وامق افزود: با کمک کانون تئاتر خیابانی فارس شرایط اجرای عمومی نمایش سه گروه برگزیده در شهر محل اجرای هر یک فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: این جشنواره با حمایت شهرداری، شورا و اداره فرهنگ و ارشاد فسا و اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس برگزار می شود، با این وجود حامی اصلی جشنواره شهرداری فسا است که خود شهردار فسا نیز دبیری این جشنواره را به عهده دارد.

کد خبر 2376987

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =