رییس سازمان سینمایی از خاطرات جبهه رفتنش گفت

رییس سازمان سینمایی با مرور خاطراتش از دوران جبهه رفتن گفت: با شهید جاوید مرهمتی چند بار به جبهه‌های جنگ مشرف شدیم و او همیشه من را متقاعد می‌کرد که به دلیل بیماری مادرم بازگردم. به یاد دارم در ماموریت آخر که از جاوید جدا شدم به من گفت که به خداوند گفتم که مرا همانگونه که هست بپذیرد و در ‌‌نهایت این دانشجوی دانشگاه امام صادق (ع) به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار مدیران سینمایی با جمعی از خانواده‌های شهید، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، محمد احسانی معاون ارزشیابی و نظارت، آرش امینی مدیرکل بخش بین الملل، حسین مسافر آستانه مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری، حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و نصرت الله مرادی معاون اداری، مالی و پشتیبانی و بهمن حبشی در سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

حجت الله ایوبی با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت ایثارگری‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: رژیم بعث با مغزهای متفکر در کنار صدام، آمدند که سه روزه تهران را تسخیر کنند اما ایثارگری و حماسه و رشادت رزمندگان مانع از این دسیسه و ایران اسلامی توسط رزمندگان بیمه شد.

وی ادامه داد: بهترین خاطرات عمر ما مربوط به دوران دفاع مقدس می‌شود و طعم بهشت را در جبهه‌های جنگ چشیدیم.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: در جبهه‌ها با وجود خمپاره‌ها و هواپیماهای عراقی به واسطه حضور رزمندگان احساس امنیت می‌کردیم.

ایوبی تصریح کرد: اشتباه می‌کنیم که دوران دفاع مقدس در سینما منحصر به تصویرگری جبهه‌ها می‌شود؛ تاریخ بشر مملو از جنگ است و به رغم اینکه همه تصور می‌کردند با پیشرفت علمی دنیا، پرونده جنگ‌ها بسته می‌شود این روند به نحو دیگری ادامه یافت.

وی اظهار کرد: ویژگی جنگ ما پیروزی نظامی نیست بلکه روابط انسانی، ایثار و از خودگذشتگی جنگ ما را از دیگر جنگ‌ها متمایز می‌کند.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به خاطره خود از یکی از همرزمان شهیدش گفت: با شهید جاوید مرهمتی چند بار به جبهه‌های جنگ مشرف شدیم و او همیشه من را متقاعد می‌کرد که به دلیل بیماری مادرم بازگردم. به یاد دارم در ماموریت آخر که از جاوید جدا شدم به من گفت که به خداوند گفتم که مرا همانگونه که هست بپذیرد و در ‌‌نهایت این دانشجوی دانشگاه امام صادق (ع) به شهادت رسید.

ایوبی تصریح کرد: کسانی که در جبهه‌های جنگ قدم گذاشتند بدون ادعا بودند، گاه تصور می‌کنم در سینما با ساخت یک فیلم درباره دفاع مقدس از دیگران طلبکار می‌شویم در صورتی که باید بدهکار رزمندگان باشیم و خدارا شکر کنیم که برای آنان فیلم ساخته‌ایم.

وی ادامه داد: باید رفتارمان شبیه رزمندگان باشد اگر رفتارمان شبیه آنان نیست بدانیم که لیاقت ساخت فیلم درباره دفاع مقدس نداشتیم.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: امیدوارم از طریق سینما بتوانیم این قطعه بهشتی را برای فرزندانمان تصویر کنیم.

ایوبی با بیان اینکه در دیگر کشور‌ها نیز جنگ خط قرمز محسوب می‌شود، افزود: همه در برابر این رویداد فروتن هستند و در برابر دوران جنگ اسیر سیاست بازی و سیاست پیشگی نمی‌شوند. باید با پای برهنه برای ساخت فیلم دفاع مقدس پیش قدم بشویم نه اینکه مسائل سیاسی را در این افتخار دخیل کنیم.

رییس سازمان سینمایی خطاب به رزمندگان حاضر در این مراسم توضیح داد: تکلیف رزمندگان در این راه سنگین‌تر است و خوشحالم که حال و رنگ و بوی روابط جبهه را در شما همچنان می‌بینیم و وجودتان را قدر می‌نهیم و امیدوارم فرهنگ جبهه‌ها با حضور شما در سازمان سینمایی و نهادهای مختلف ترویج شود.

سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز در این نشست با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب درباره بازماندگان جنگ تحمیلی و خانواده شهدا هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که از توانمندی رزمندگان دوران دفاع مقدس و ایثارگری این قشر استفاده شود.

وی افزود: ایثارگری رزمندگان می‌تواند در عرصه فرهنگ و هنر نیز بروز و ظهور پیدا کند.

حسین حاجی فرمانده بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم بیان کرد: از اهتمام و تعلق خاطر سازمان سینمایی به رزمندگان دوران دفاع مقدس تقدیر می‌کنم و به خاطر ندارم پیش‌تر چنین فضایی وجود داشته باشد.

در پایان این مراسم از یادگارهای دوران دفاع مقدس با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

کد خبر 2376993

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =