125 پزشک در اجرای طرح پزشک خانواده خراسان جنوبی همکاری می کنند/ ماندگاری پزشکان کمتر از 9 ماه

بیرجند – خبرگزاری مهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از همکاری 125 پزشک عمومی در راستای اجرای طرح پزشک خانواده در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی استان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مهدی زاده بعدازظهر شنبه در نشست خبری به اجرای طرح پزشک خانواده در استان اشاره کرد و اظهارکرد: در گذشته به ازای هر چهار هزار نفر مجاز به پذیرش یک پزشک در اجرای طرح بودیم که با ابلاغ نسخه 15.1 هم اکنون به ازای هر سه هزار و 500 نفر مجاز به پذیرش پزشک هستیم.

 وی با اشاره به افزایش جذب 23 پزشک در راستای اجرای طرح پزشک خانواده در استان گفت: هم اکنون 125 پزشک عمومی در اجرای این طرح در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی استان مشغول فعالیت هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: چهار مرکز بهداشتی و درمانی استان هم اکنون فاقد پزشک برای اجرای طرح پزشک خانواده است که تلاش می کنیم هر چه سریعتر زمینه جذب پزشک برای این مراکز نیز فراهم شود.

 ماندگاری پزشک در مراکز بهداشتی درمانی روستایی استان کمتر از 9 ماه است

 وی با بیان اینکه در شش ماهه دوم سال عمدتا با کمبود پزشک برای ادامه طرح مواجه می شویم، بیان داشت: در نیمه دوم با توجه به نزدیک شدن به آزمون دستیاری پزشکی اکثر پزشکان طرح از ادامه همکاری برای آماده شدن و شرکت در این آزمون خودداری می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: با ابلاغ نسخه 15.1 در راستای اجرای طرح پزشک خانواده دستمزد پزشکان به سه برابر افزایش یافته است.

 مهدی زاده با اشاره در پرداخت دستمزد پزشکان طرح تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع داشته ایم، تصریح کرد: دستمزد پزشکان طرح هر سه ماه یکبار پرداخت می شود و در مهر ماه نیز پرداختی به پزشکان طرح را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ماندگاری پزشکان در اجرای طرح پزشک خانواده در استان کمتر از 9 ماه است، ادامه داد: در سال 91 ماندگاری پزشکان طرح 8.6 ماه بوده که در سال گذشته به 8.4 ماه کاهش یافته است.

مهدی زاده با بیان اینکه در راستای اجرای طرح پزشک خانواده وابسته به پزشکان طرحی هستیم، گفت: مجبوریم ظرفیت خود را با پزشکان طرحی تکمیل کنیم و این پزشکان نیز بعد از پایان طرح خود حاضر به ادامه همکاری نمی شوند.

کد خبر 2378808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =