منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان با فهد بن محمود آل سعد معاون نخست وزير عمان ديدار و پيرامون راههاي تحكيم روابط دو كشور بحث و تبادل نظر كرد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، متكي با ابلاغ سلام ‌هاي معاون اول رياست جمهوري اسلامي و با تاكيد بر پيام دكتر احمدي نژاد مبني بر صلح، دوستي و گسترش مناسبات با همسايگان، اظهارداشت: جمهوري اسلامي ايران براي ارتقاي مناسبات دو جانبه در تمامي زمينه‌ ها آمادگي دارد.

وزير امور خارجه كشورمان با اشاره به ضرورت برگزاري كميته مشترك دو كشور اعلام داشت: اين اقدام مي‌ تواند ظرفيت هاي متنوعي از همكاريها را كشف و طراحي و برنامه ريزي نمايد.

وي ايجاد پيوند از طريق برقراري مناسبات سازمان يافته ميان سازمانهاي منطقه‌ اي اكو با دولت ‌هاي عرب حاشيه خليج فارس را از جمله عوامل توسعه و پيشرفت منطقه و ثبات دانست.

فهد بن محمود آل سعد متقابلا اظهار داشت: روابط عمان و ايران تاريخي و براساس دوستي و صداقت پي ريزي شده است و آمادگي داريم اين روند را تقويت نماييم.

وي تحولات عراق را نگران ‌كننده توصيف كرد و خاطر نشان ساخت: عمان بر اين اعتقاد است كه با تلاش كليه همسايگان مي‌ توان ضمن زدودن جو اتهامات از طريق همفكري و رايزني بين تمامي همسايگان به مكانيسم مناسب دست يافت.

معاون نخست وزير عمان با تاكيد بر اينكه عمان خود را عمق استراتژي براي ايران مي‌داند گفت: عمان از هيچ كوششي براي تحقق اين امر و حفاظت از اين امر مهم فروگذار نخواهد كرد.

وي افزود: عمان خود را براي تقويت همكاريهاي چند جانبه از طريق اكو به طور اصولي اعلام و مقدمات كارشناسي آن را فراهم مي‌ نمايد.

لازم به يادآور است فهد بن محمود به عنوان رئيس كابينه دولت عمان و نفر دوم حكومت قلمداد مي گردد.

کد خبر 238059

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =