خرید بالگرد از نیازهای ضروری خراسان جنوبی در مدیریت بحران است

بیرجند – خبرگزری مهر:استاندار خراسان جنوبی گفت: خرید یک دستگاه بالگرد از اولویت ها و ضروریت های این استان در حوزه مدیریت بحران است.

به گزارش خبرنگار مهر، وجه اله خدمتگزار ظهر پنج شنبه در شورای اداری استان بر اتمام پروژه های عمرانی استان تاکید کرد و افزود: مدیران در جدب اعتبارات قانون بودجه 93 که برای پروژه ها در نظر گرفته شده است تلاش کنند.

 وی تاکید کرد: مسئولان در اجرا و تحویل پروژه ها کیفیت کار را به درستی دنبال کنند و نظارت دقیق بر روند اجرای پروژه ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه مبادله موافقت نامه پروزه های استان انجام شده است، ادامه داد: مدیران تلاش کنند تا در پایان سال مواجه با درخواست ترک تشریفات مناقصه از سوی استانداری نشوند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در تکمیل پروژه ها نیز از امکانات و تولیدات و ظرفیت های خود استان استفاده شود زیرا این امر در حفظ اشتغال، کاهش هزینه ها و ایجاد روحیه امید در سرمایه گذاران استان بسیار تاثیر گذار است.

وی خواستار همکاری بانکها با تولیدکنندگان شد و گفت: نوسانات حوزه اقتصاد سرمایه گذاران را دچار مشکل کرده و باید تدابیر ی اندیشیده شود تا در حل مشکلات آنها را یاری کنیم.

 وی با بیان اینکه بخشنامه بودجه سال 94 از اول مهرماه به دستگاه ها ابلاغ شده است، بیان داشت: مدیران این بخشنامه را به طور دقیق مطالعه کنند و نیازها ، خواسته ها و اعتبار مورد نیاز دستگاه خود را به وزارتخانه مربوطه درمیان بگذارنند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مدیران بهترین فرصت را برای پیگیری مشکلات به شکل مطلوب از سوی وزارتخانه مربوطه را دارند.

 خالی بودن 42 درصد پست های سازمانی استان

خدمتگزار با اشاره به اینکه 42 درصد پست های سازمانی خراسان جنوبی خالی است، ادامه داد: بهترین فرصت است تا مطالبات استان در برنامه بودجه سال 94 گنجانده شود.

 وی خواستار پرداخت مطالبات شهرداری ها از سوی دستگاه های اجرایی شد و گفت: دستگاه در بخشنامه بودجه سال آینده این مطالبات را بگنجانند تا با پرداخت آن شهرداری ها را در خدمت رسانی مطلوب تر به مردم کمک کنند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وجود برخی از مشکلات در این استان در حوزه‌های مختلف ریلی، هوایی و زمینی و زیرساختی، اظهارداشت: تمامی مجموعه نخبگان استان که در تهران در وزارتخاته‌ها و مقامات عالی کشور قرار دارند باید کمک کنند تا با پیگیری‌های مختلف مشکلات حال حاضر استان را مرتفع کنیم.

وی تصریح کرد: در جهت توسعه استان باید تلاش کنیم تا در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 94 سازکار مشخص و مطلوبی برای اجرای خط راه آهن استان دنبال شود.

خدمتگزار انتقال آب به استان را دیگر موضوعات کلان استان دانست و گفت: تعیین وضعیت انتقال آب به استان خارج از توان برنامه ریزی استان است و باید در برنامه ششم توسعه برای این مهم نیز سازو کاری اندیشیده شود.

مشوق های قانونی برای حمایت از سرمایه گذاری در استانهای کمتر توسعه یافته پیش بینی شود

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا اعتبارات مربوط به خشکسالی و مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور و یا استانداری ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری یکی از راههای مهم توسعه استان است، عنوان کرد: دولت و مجلس باید در این راستا نرخ تسهیلات سرمایه گذاری در این استان و نرخ مالیات را کاهش دهند تا مشوقی برای افزایش سرمایه گذاری باشد.

وی بیان داشت: باید سازو کارهای قانونی در بودجه سال آینده جهت تشویق سرمایه گذاران در استانهای کمتر توسعه یافته از جمله خراسان جنوبی پیش بینی شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان پهناور کشور است، گفت: در این استان بالایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و خشکسالی 15 ساله را داریم و می طلبد به حوزه مدیریت بحران این استان توجه ویژه شود.

خدمتگزار تصریح کرد: خرید یک دستگاه بالگرد از اولویت ها و ضروریت های این استان در حوزه مدیریت بحران است.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال 93 خرید یک دستگاه بالگرد پیش بینی شده بود، تصریح کرد: اما تا کنون این امر محقق نشده است و باید هلال احمر استان در پیگیری این موضوع تلاش کند.

کد خبر 2382457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =