رويدادهاي افغانستان ، عراق وخزر هشداري جدي براي سياست خارجي كشور است

رضا طلايي نيك نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: رويدادهاي افغانستان، عراق و خزر هشداري جدي براي سياست خارجي كشور است كه بايد مديريت پاسخگو و كارآمد جايگزين روند هزينه زا و فرصت كش فعلي گردد.

ب]گزارش خبرنگار مجلس خبرگزاري مهر نماينده مردم بهار و كبودرآهنگ در نطق پيش از دستور جلسه علني مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اين كه بايد از افتادن در دام عمليات رواني و سياسي استكبار مراقبت كرد گفت: بايد تهديدات نزديك شده و تشديد يافته را جدي گرفت.
وي با اشاره به  اينكه  بازدارندگي تهديدات منوط به ديپلماسي هوشمند توام با  قدرت ملي است و با  تكيه  برايمان، آگاهي و مشاركت مردمي تحقق مي يابد اظهار داشت: بي طرفي در تحولات سرنوشت ساز منطقه نبايد موجب بي تفاوتي، انفعال و هزينه هاي كم بازده شود.
اين نماينده مجلس تاكيد كرد مديريت سياست خارجي فرماندهي بازدارندگي تهديد را بر عهده دارد و شرط موفقيت اين رزمندگان خط مقدم اقتدار، ابتكار و انعطاف در چارچوب استقلال و منافع ملي است.
وي در بخش ديگري از سخنانش فرارسيدن دوم خرداد را گرامي داشت و گفت: اگر فرصت سوزان و فرصت طلبان ميدان دار نبودند حماسه مردم ساز دوم خرداد دستاوردهاي بهتري داشت و فرصت سازي مردم براي خدمت و پيشرفت به عرصه انتقام و رقابت ناسالم منجر نمي شد.
طلايي نيك افزود :  كارآمدي  نظام  اساس خدمت رساني به مردم است كه بر اثزرقابت متكي بر قدرت طلبي بين نهادهاي كشور كاهش يافته است و براي نجات تصميم سازي و تصميم گيري كشور در همه نهادها و اركان و براي گردش قدرت و مديريت سالم و سازنده  بايد  حداقل  يك سوم  كارگزاران و مديران مسووليت  خود  را  به  طور محترمانه و قاطعانه به مسوولان متدين و مجرب مردم گرا و جديد تحويل دهند با با جايگزيني بهنگام نسل دوم، امكان تعامل نسل سوم و جوان كشور با آرمانهاي نسل اول ودوم انقلاب فراهم شود.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشكلات و موانع كاركرد مطلوب قوه مقننه و گذشت سه سال از عمر مجلس ششم گفت: انتظار مي رود با تخصيص فرصتها و توانها به اولويت هاي واقعي مردم كارنامه بهتري ارائه داد و از تضعيف تاريخي مجلس جلوگيري كرد.

کد خبر 2386

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha