تبعیت از ولایت عامل امنیت پایدار در جامعه اسلامی/ اقتدار نیروی انتظامی مرهون اعتماد مردم است

خرم آباد - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تبعیت از ولایت از عوامل مهم ایجاد امنیت پایدار در جامعه است، گفت: نیروی انتظامی همواره با تمام توان و قدرت در خط ولایت و رهبری حرکت کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در دیدار با فرماندهان انتظامی لرستان اظهار داشت: وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت در ابعاد گوناگون بوده که شامل امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی، امنیت سیاسی و به ویژه امنیت اخلاقی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و خواسته مردم کشور است.

وی امنیت و اقتصاد را بسترساز عبادت و بندگی خداوند متعال دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم عبادت و بندگی خداوند در جامعه رواج پیدا کند بایستی امنیت و اقتصاد و معیشت مردم تامین شود لذا مهمترین وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت و برقراری نظم در جامعه است.

نیروی انتظامی حافظ امنیت و نظم پایدار در کشور

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در طول سال برای تامین امنیت و برقراری نظم در جامعه بسیار تلاش می کند، بیان داشت: عملکرد نیروی انتظامی باید در معرض دید عموم قرار بگیرد و تحلیلی از عملکرد یک ساله آن تهیه شده تا نقاط قوت تقدیر و نقاط ضعف نیز جبران شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت و نظم پایدار در کشور است، یادآور شد: نظم و امنیت حاکم بر جامعه مرهون تلاش نیروهای جان برکف نیروی انتظامی است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز نیروی انتظامی در ابعاد مختلف و گسترده ای نقش آفرینی می کند، افزود: قوام هر کشوری به برقراری نظم و امنیت در آن بستگی دارد و در سایه نظم و امنیت همه امور سامان می یابد و پیشرفت حاصل می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه برقراری نظم و امنیت در منابع دینی بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است، ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم نظم و امنیت را یکی از بزرگترین نعمت ها می داند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به بیانات رهبری پیرامون وظیفه و رسالت نیروی انتظامی، گفت: به واقع نیروی انتظامی مجاهدان واقعی فی سبیل الله هستند.

نیروی انتظامی همواره در خط ولایت و رهبری حرکت کرده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به گستره وسیع فعالیت نیروی انتظامی و پلیس، بیان داشت: یکی از عوامل موفقیت نیروی انتظامی در ماموریت های خود خودسازی ماموران پلیس است.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: ماموران نیروی انتظامی باید با خودسازی، ایمان، تقوا، خداترسی، رعایت عدل و انصاف و معنویت در راستای انجام مسئولیت خطیر خود گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خطاب به فرماندهان انتظامی حاضر در جلسه گفت: اگر می خواهید همواره در ماموریت های خود موفق باشید استمداد از خداوند را هرگز فراموش نکنید و به ائمه اطهار(ع) توسل پیدا کنید.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با تاکید بر اینکه تبعیت از ولایت از عوامل مهم ایجاد امنیت پایدار در جامعه است، ادامه داد: نیروی انتظامی همواره طی سال های گذشته مسیر تعالی و تکامل را پیموده و با تمام توان و قدرت در خط ولایت و رهبری حرکت کرده و امروز نیز باید به عنوان حافظ ارزشهای اسلام و انقلاب این مسیر را ادامه دهد.

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهربانی با مردم از عوامل ایجاد امنیت در جامعه است، گفت: رضایت و اعتماد مردم موجب امنیت بوده و مشارکت مردم تامین کننده امنیت پایدار در جامعه است.

ضرورت تجهیز نیروی انتظامی به علم و دانش روز

وی با اشاره به اینکه عطوفت و مهربانی با مردم از خواسته های رهبر معظم انقلاب است و در سخنرانی های خود بر آن تاکید داشته اند، تصریح کرد: حمایت مردم از نیروی انتظامی تامین کننده امنیت در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین بر ضرورت تجهیز نیروی انتظامی به علم و دانش روز تاکید کرد و گفت: باید نیروی انتظامی سطح دانش و تخصص خود را هر روز بالاتر ببرد.

وی همچنین به انتظار مردم از نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: مردم از پلیس انتظار دارند که با قوت، قدرت، سریع و به هنگام عمل کند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند نیروی انتظامی با آمادگی کامل و مقتدرانه در صحنه باشد، گفت: در بسیاری از موارد وقتی مردم از پلیس درخواست کمک می کنند همین سرعت عمل پلیس مایه آرامش مردم می شود.

وی تصریح کرد: سرعت عمل نیروی انتظامی در صحنه های مختلف موجب امیدواری و دلگرمی آحاد مختلف مردم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان سخنان خود از عملکرد نیروی انتظامی در این استان تقدیر و فعالیت های پلیس را در لرستان مطلوب ارزیابی کرد.

کاهش تلفات و میزان تصادفات جاده ای در سطح استان

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی لرستان نیز در جریان دیدار فرماندهان انتظامی لرستان با نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه شعار هفته ناجا در سالجاری "پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار است"، اظهار داشت: این شعار شالوده عمل و سیاست های اقدام نیروی انتظامی است که باید اهداف و برنامه های خاص ناجا را بر مبنای این شعار دنبال کنیم.

وی در ادامه سخنان خود از کاهش تلفات و میزان تصادفات جاده ای در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: در زمینه تلفات حوادث جاده ای مطابق آمار پزشکی قانونی 22 درصد کاهش داشته ایم.

وی همچنین از کاهش 34 درصدی سرقتها در لرستان در شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت: استان لرستان در زمینه کاهش سرقتها در کشور رتبه نخست را در مدت زمان یاد شده از آن خود کرده است.

فرمانده انتظامی لرستان به کشفیات مواد مخدر در لرستان اشاره کرد و گفت: طی شش ماه نخست امسال دو تن مواد مخدر در لرستان کشف شده که از این میزان یک تن و 400 کیلو گرم از سوی نیروی انتظامی لرستان کشف شده و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.

سردار قنبری با اشاره به افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر در لرستان تصریح کرد: همچنین در مدت زمان یاد شده م37 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان متلاشی شده است.

کد خبر 2386530

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =