مطبوعات محلی اردبیل مکمل خبرگزاری ها نیستند

اردبیل – خبرگزاری مهر: رئیس دانشکده خبر استان اردبیل معتقد است مطبوعات محلی مکمل خبرگزاری ها و صدا و سیما نیستند و بیشتر در حال رقابت منفی با این گروه هستند.

اسحاق رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: با وجود اینکه مطبوعات در یک منطقه باید مکمل هم بوده و حتی زمینه ساز راهبر توسعه محلی باشند، در عمل مطبوعات محلی نمی توانند مکمل خبرگزاری ها باشند.

وی افزود: در وضعیت فعلی دیده می شود که خبرگزاری ها مسئولیت تولید خبر و صدا و سیما مسئولیت انتشار آن را بر عهده دارند و ماهیت و شکل فعالیت نشریات محلی جای بحث کارشناسی دارد.

رسولی با  بیان اینکه بسیاری از نشریات اخبار و اطلاعات خبرگزاری ها را کپی پیست کرده و عینا استفاده می کنند، ادامه داد: گاها دیده شده با آثار کپی شده حتی در جشنواره ها شرکت می کنند.

رئیس دانشکده خبر استان فعالیت به این شکل را به دور از اخلاق رسانه ای دانست و افزود: اخلاق در رسانه خلا بزرگی در مطبوعان استان است.

وی با تاکید به اینکه نباید نشریات محلی از نشریات سراسری تقلید کنند، اضافه کرد: در مقابل نشریات محلی باید تغذیه کننده نشریات سراسری باشند و حتی برای آن ها خط و خطوط فعالیت ایجاد کنند.

رسولی معتقد است در نشریه محلی مطالب نباید فرا منطقه ای باشد و باید به معضلات محلی و خود استان توجه شود و در عین حال نباید شخصیت زده باشد.

به گفته رئیس دانشکده خبر استان در نشریات محلی بیشتر مطالب از شخصیت ها و مقامات است و به جای تحلیل کارشناسی و معرفی الگوهای مناسب صرفا به سخنان مقامات محدود شده است.

وی افزود: توسعه مطبوعات محلی با بازنگری در ساختار و تخصص گرایی امکان پذیر بوده و بی توجه به تخصص و اخلاق حرفه ای با مانع عمده مواجه است.

کد خبر 2387957

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =