دهکده بزرگ ورزش برای دانش آموزان خراسان رضوی احداث می شود

مشهد-خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با استفاده از ظرفیت ها و امکانات آموزش و پرورش استان می توانیم پروژه احداث دهکده بزرگ ورزش برای دانش آموزان را به مرحله اجرا برسانیم و در نتیجه آن سرانه ورزش دانش آموزی استان و کشور را افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد حسینی ظهر یکشنبه در جلسه بررسی شاخص های عملیاتی معاونت تربیت بدنی و سلامت در محل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، با اشاره به این که سه بخش تربیت بدنی، سلامت و مراقبت از آسیب های اجتماعی در فرآیند آموزش و پرورش تاثیر بسیار زیادی دارند اظهار داشت: مهم این است که با استفاده از نظرات و دیدگاه های تمامی بخش های مرتبط با این حوزه ها قدم های مثبت و رو به جلویی برداشته شود.

وی افزود: باتوجه به این که جلب مشارکت به عنوان یکی از راهبردهای اصلی سند تحول بنیادین، وزارت آموزش و پرورش و اداره کل است لازم است معاونت تربیت بدنی و سلامت نیز در این بخش همکاری های برون سازمانی با اداراتی مانند شهرداری، دادگستری ، نیروی انتظامی ، ورزش و جوانان ، هلال احمر، محیط زیست، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی را تقویت کند تا به اهداف مشخص شده دست پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: باتوجه به راه اندازی طرح "یکصد مدرسه، یکصد دبیرخانه" در مدارس استان می توان از این طرح نیز برای پیشبرد همکاری های برون سازمانی در حوزه های مختلف بهره برد.

حسینی به برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در سال تحصیلی 94-93 اشاره کرد و گفت: این موضوع به عنوان یکی از اولویت های اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مطرح است و در استان نیز باید این اقدام برجسته شود و به شکل مطلوبی برگزار گردد چرا که این المپیاد در درون مدارس و با محوریت حضور دانش آموزان اجرایی می شود.

وی همچنین به اقدامات اولیه انجام شده برای ساخت دهکده بزرگ ورزش دانش آموزی در مشهد اشاره کرد و گفت: باید باجدیت این موضوع را پیگیری کنیم و اعتقاد دارم با استفاده از ظرفیت ها و امکانات آموزش و پرورش استان می توانیم این پروژه را به مرحله اجرا برسانیم و بالطبع آن سرانه ورزش دانش آموزی استان و کشور را افزایش دهیم.

حسینی همچنین با اشاره به اهمیت مباحث سلامت و مراقبت از آسیب های اجتماعی در این معاونت اظهار داشت: باتوجه به تاکیدی که درخصوص نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی صورت گرفته لازم است در این خصوص اقدامات موثری صورت گیرد و با استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی برای بهبود شرایط برنامه ریزی شود.

در این جلسه شاخص های عملیاتی حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که برخی از این شاخص ها از قبیل آموزش معلمان وکارکنان تربیت بدنی، توسعه و تجهیز فضاها و اماکن ورزشی، توسعه ورزش دانش آموزی، توسعه و بهسازی فعالیت های مکمل درس تربیت بدنی، هنجاریابی قامتی وحرکات اصلاحی، برنامه آموزش دهان و دندان، تهیه بسته های آموزشی فرهنگی پیشگیری از حوادث، افزایش اتاق بهداشت مدارس و غیره احصاء شد.

کد خبر 2388001

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =