قانون در حکومت علی(ع) تبعیض را بر نمی تابد

زاهدان-خبرگزاری مهر: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حکومت علی (ع) هر شخصی در هر مقام و کسوتی که باشد در مقابل قانون با آحاد جامعه برابر است و لذا حکومت ایشان تبعیض را بر نمی تابید و فرقی میان افراد جامعه قائل نمی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی روز یکشنبه در مراسم جشن عید سعید غدیر در دانشگاه پیام نور زاهدان در جمع دانشجویان ابراز داشت: نگاه به حضرت علی (ع) باید نگاهی فراتر از دین باشد.

وی با بیان منزلت و جایگاه والای حضرت علی (ع) به عنوان آموزگار، عالم و معلم بشریت اظهار داشت: نوع نگاه حضرت علی (ع) به انسان، نگاه به عدل و عدالت، حق و حقیقت، انسانیت و آزادگی و ارزش انسان است.

استاندار گفت: بر همین مبنا است که قاضی منصوب حضرت علی (ع) ایشان را به دادگاه احضار می کند و نوع حضور آن حضرت در دادگاه با احترام به شاکی و جایگاه قاضی، حضوری با نگاه برابری انسان در مقابل قانون است.

وی یادآور شد: حضرت علی (ع) به هیچ شخصی اجازه زیاده خواهی و رانت جویی و رانت خواری نمی دادند و برخورد آن حضرت حتی با مخالفین و دشمنانشان از تحمل و مدارا و ظرفیت بالای ایشان حکایت دارد تا آنجایی که حقوق قاتل خویش را نیز مورد توجه قرار می دهند و به حق او می اندیشند.

وی با تاکید بر عدالت محوری و قانون مداری در جامعه بیان داشت: اگر مقامی مرتکب جرم و لغزشی شد و یا پا را از دایره اختیار خود فراتر نهاد نباید به صرف مقام و منصبی که دارد در حاشیه امن قرار گیرد.

اراده دولت بر ایجاد تغییر در استان است

استاندار همچنین با بیان اینکه اراده دولت در این استان بر تغییر است اظهار داشت: نگاه بلند دولت برای توسعه به دور از هرگونه شعار، زیاده گویی، دروغ پردازی و بازی با افکار و احساسات پاک مردم شکل گرفته است.

هاشمی افزود: با توجه به قابلیت های کثیر این استان حضور مسئولانه و اندیشه و فکر و نگاه دانشگاهیان می تواند دولتمردان را به مسیری بهتر راهنما و هادی باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیا اینکه فضا دانشگاه باید فضای نقد، تضارب آرا، تکثر و رقابت باشد گفت: ما باید این نگاه را تقویت کنیم که نیروی انسانی محور توسعه است و نه نفت و به جای تکیه بر منابع مادی باید بر خرد و اندیشه جمعی برای حل مشکلات تکیه کرد.

وی مسئولان دانشگاه پیام نور را به برگزاری جلسات ماهانه نقد و هم اندیشی با دانشجویان فراخواند و بیان داشت: ما به توسعه انسانی برای بودن بر توسعه پایدار می اندیشیم و بر همین اساس معتقدیم دانشجو باید حق پرسش داشته باشد و به آزادی بیندیشد و در دانشگاه که کانون فکر و اندیشه است حرمت و احترام داشته باشد.

 

کد خبر 2388030

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =