ˈدایان فاینستاینˈ رئیس کمیته اطلاعات سنا روز جمعه مخالفت شدید خود را با هرگونه اقدام در جهت تشدید تحریم های یک جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران همزمان با مذاکرات هسته ای اعلام کرد.

ایرنا: وی معتقد است تا زمانی که ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا تلاش می کند در زمینه برنامه هسته ای ایران به راه حلی دیپلماتیک برسد، تحریم های بیشتری نباید تصویب شود. فاینستان اعلام کرد با هر اقدامی در این زمینه به شدت مخالفت خواهد کرد.

پولیتیکو افزود: سناتورهای هر دو حزب از جمله ˈمیچ مک کونلˈ رهبر اقلیت های جمهوریخواه سنا و نیز ˈرابرت منندزˈ رئیس کمیته روابط خارجی این مجلس تمایل دارند در راستای تصویب دور جدید تحریم ها علیه ایران در دوره بازنگری لایحه اختیارات دفاع ملی آمریکا که طی چند روز آینده آغاز می شود با مجلس نمایندگان این کشور همراستا شوند. اما فاینستاین معتقد است برهه زمانی کنونی برای این اقدام مناسب نیست.

وی ضمن ابراز تعجب از پافشاری برخی سناتورها بر تضعیف روند ˈمذاکرات میان رهبران غربی و ایرانˈ گفت، افزودن تحریم های جدید به لایحه اختیارات دفاعی و یا هر قانون دیگری نه تنها به توافقی بهتر با ایران منتهی نمی شود بلکه مانع از انعقاد هر گونه توافق خواهد شد.

پولیتیکو افزود: دولت اوباما به شدت تلاش می کند از طریق لابی با ˈهری ریدˈ رهبر اکثریت دموکرات های سنا و ˈتیم جانسونˈ رئیس کمیته بانکداری این مجلس، تصویب لایحه تحریم های بیشتر علیه ایران و نیز افزودن متمم های مرتبط با جمهوری اسلامی را تا پایان دور بعدی مذاکرات که قرار است در 20 نوامبر (29 آبان) آغاز شود، به تعویق اندازد.

کد خبر 2404954

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =