بهره برداری از دهکده سیب  3 تا 5 سال آینده محقق می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از "دهکده سیب" گفت: دولت خود را ملزم و مکلف می داند که از بخش خصوصی در مقوله گردشگری حمایت کند که این مهم از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها به انجام می رسد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با شرایط به وجود آمده، بخش خصوصی نیز بتواند تحرک خود را بیشتر کند، اظهار داشت: مجریان پروژه دهکده سیب مطابق برنامه زمان بندی در نظر دارند تله کابین آن را تا دو ماه دیگر و ایستگاه های آن را تا قبل از نوروز 94 راه اندازی کنند.

سلطانی فر با اشاره به اینکه آنچه امروز در دسترس گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد، کمتر از چهار درصد بضاعت جاذبه های تاریخی و فرهنگی کشور است، اضافه کرد: ایران اسلامی موزه بزرگی به گستره یک میلیون و ۶۴۸ هزار کیلومتر مربع است که در آن حدود یک میلیون فضا، مکان، سایت و محوطه تاریخی وجود دارد.

عملیات نصب و راه اندازی تجهیزات تله کابین مجموعه دهکده سیب با حضور مهندسان شرکت دوپلمایر اتریس در محل سایت دهکده سیب حدفاصل دماوند به فیروزکوه آغاز شده است و اکنون در مرحله نصب تاورها و پایه های اصلی و مونتاژ قرار دارد.

تله کابین سیب با 9.5 کیلومتر از نظر مسافت طولانی ترین مسیر تله کابین کشور است و برای نخستین بار در کشور واگن های 8 نفره در این تله کابین استفاده مورد قرار می گیرد.

به گفته مایکل مدیر شرکت دوپلمایر در منطقه خاورمیانه، تمامی تجهیزات و کابین های شرکت دوپلمایر در سوییس و اتریش ساخته می شود و تمام تجهیزات و کابین ها استاندارد TUV  را در اختیار دارد.

نخستین و بزرگترین پروژه تفریحی، هیجانی، سرگرمی و ماجراجویی در دهکده کوهستانی سیب، در حدفاصل اتوبان دماوند به فیروزکوه در دست اجراست که پس از تکمیل فرصتی بی بدیل برای تفریح و سرگرمی شهروندان تهران و سایر شهرهای ایران فراهم می کند.

دهکده سیب در  3 سایت مختلف، با کاربری های سرگرمی، و گردشگری،پارک ابی و شهربازی و نیز دهکده اقامتی، هتل و ویلا و در نهایت دهکده سلامت و بیمارستان کوهستانی طراحی شده  و قرار است فازهای مختلف پروژه را تله کابین به هم وصل کند.

کد خبر 2409858