اعتراض محققان به دانشگاه امریکایی/ هشدار برای فعالیت‌ دانشجویان ام آی تی

فعالیت دانشجویان و محققان دانشگاه ام آی تی امریکا در رابطه با هوش مصنوعی اعتراض محققان و کارشناسان حوزه آی تی را برانگیخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه فناوری ماساچوست که به دانشگاه ام آی تی مشهور شده، یکی از برترین دانشگاه های جهان است که به آموزش و تربیت دانشجویانی در حوزه علوم فیزیک، مهندسی، علوم زیستی و کامپیوتر می پردازد.

دانشجویان این دانشگاه فعالیت های نزدیکی را با مراکز صنعتی داشته و تحقیقات آنها معمولا به سرعت وارد بازار فناوری و صنعت می شود. این دانشگاه فعالیت های گسترده و محرمانه بسیاری را نیز با بخش های دفاعی و نظامی امریکا دارد.

فعالیت دانشگاه ام ای تی درباره هوش مصنوعی

دانشجویان ام آی تی امریکا مدتی است که بر پروژه های جدیدی مانند هوش مصنوعی فعالیت دارند. فعالیت گسترده این دانشگاه بر هوش مصنوعی اعتراض کارشناسان و محققان حوزه آی تی را برانگیخته است.

هوش مصنوعی یا AI مخفف artificial intelligence است که از ترکیب دانش و علوم قدیم و جدید به وجود آمده است. هوش مصنوعی به معنای ماشینی است که قدرت فکر کردن دارد. محققان حوزه آی تی معتقدند ورود و گسترش روز افزون هوش مصنوعی به زندگی انسان ها می تواند تهدیدات جدی نظامی و انسانی را رقم زده و انسان های بسیاری را به کام مرگ بکشاند زیرا این تکنولوژی در ظاهر به نفع انسان عمل می کند اما در واقع علیه انسان ها می تازد.

این موضوع در حالی مطرح می شود که چندی پیش استفان هاوکینگ، فیزیکدان مشهور انگلیسی نیز در خبر و مصاحبه های مختلفی از خطرات هوش مصنوعی برای جامعه بشری سخن گفته بود.

با وجود آلارم هشداری که از سوی محققان و کارشناسان برجسته حوزه آی تی در این رابطه به صدا درآمده اما بازهم مقامات امریکایی و محققان دانشگاه ام آی تی به فعالیت خود در حوزه هوش مصنوعی ادامه می دهند.

کد خبر 2411386

شهر خبر