حضور هنرمندان استان سمنان در نمایشگاه "با كاروان محرم" در خانه عكاسان ایران

سمنان – خبرگزاری مهر: رئیس حوزه هنری استان سمنان گفت: نمایشگاه گروهی عكسی با عنوان "با كاروان محرم" با آثاری از هنرمندان حوزه هنری استان در خانه عكاسان ایران گشایش می یابد.

سید عباس دانایی در گفتگو با مهر ضمن اشاره به حضور هنرمندان استان سمنان در نمایشگاه "با كاروان محرم" در خانه عكاسان ایران اظهار داشت: نمایشگاه گروهی "با كاروان محرم" متشكل از آثار ۳۲ عكاس از ۱۶ شهر مختلف كشور است.

وی با اشاره به اینکه عكس‌های این نمایشگاه تلاش دارند تا سوگواران حسینی و آیین‌های عزاداری را در سراسر كشور به تصویر كشند تصریح کرد: در این نمایشگاه ۴۵ عكس در اندازه ۱۰۰×۷۰ سانتیمتر به نمایش درخواهد آمد.

رئیس حوزه هنری استان سمنان خاطرنشان کرد: حسین اسكندرزاده، یعقوب پازوكی، ابوالفضل حسنی، مریم رضائیان، عباس سعدی و امین نجم‌الدین عكاسانی هستند كه عكس های آنان در نمایشگاه "با كاروان محرم" رونمایی خواهد شد.

دانایی با یادآوری اینکه این نمایشگاه روز سه‌شنبه ششم آبان‌ماه ۹۳ ساعت ۱۷ افتتاح  و تا ۲۱ آبان‌ماه سال جاری روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ دایر است افزود: علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به آدرس تهران، خیابان سمیه، نرسیده به تقاطع حافظ، حوزه هنری، خانه عكاسان ایران، گالری شماره یك مراجعه كنند.

برگزاری نمایشگاه خوشنویسی از سوی حوزه هنری شاهرود

وی همچنین از گشایش نمایشگاه انفرادی خط با عنوان "الهی" از سوی حوزه هنری شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۴۰ اثر از آثار حبیب الله برزجان در اندازه ۱۲۰*۸۰ در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری استان سمنان افزود: نمایشگاه خوشنویسی "الهی" که به مدت ۱۰ روز در محل دانشکده پزشکی شاهرود ادامه خواهد داشت از سوی دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری شاهرود با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شده است.

دانایی با یادآوریا اینکه استاد حبيب الله برزجان متولد ۱۳۴۱ شهرستان شاهرود است، گفت: وی خوشنويسی را از سال ۶۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک ممتاز از انجمن خوشنويسان ايران شد و از سال ۱۳۷۲ با حضور فعال در کلاسهای فوق ممتاز استاد کرمعلی شيرازی شايستگی های خود را در اين زمينه نشان داد.

وی تصریح کرد: در طی مدت چهار سال، در مسابقات داخلی و جشنواره های بين المللی به رتبه های اول، دوم و سوم دست يافت.

كاروان عشق به سمنان رسید

رئیس حوزه هنری استان سمنان همچنین از ورود و استقبال نمادين از كاروان حسيني به سرزمين كربلا در سمنان خبر داد و گفت: عصر روز گذشته طی مراسمی با عنوان "با کاروان عشق" در محل آستان امامزاده يحيي(ع) سمنان، ورود و استقبال نمادين از كاروان حسيني به سرزمين كربلا انجام پذیرفت و تا امامزاده علي بن جعفر(ع) ادامه یافت.

دانایی افزود: همچنین اجراي تعزيه در دهه اول محرم در محل تكيه ناسار سمنان از ديگر برنامه هاي "با کاروان عشق" ویژه گراميداشت ايام سوگواري شهادت امام حسين(ع) در سمنان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اين برنامه ها با مشاركت حوزه هنري، سازمان اوقاف و امور خيريه، اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان و سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

کد خبر 2411480

برچسب‌ها

شهر خبر