خواسته پرستاران از مجلس/ 88 ماه از تصویب قانون تعرفه پرستاری گذشت

نماینده پرستاران با اشاره به خواسته جامعه پرستاری برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که هفت سال قبل به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، انتظار می رفت این قانون اجرایی شود که متاسفانه چنین نشد.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به موضوع تجمع امروز پرستاران در مقابل مجلس اشاره کرد و افزود: در حدود 500 نفر از پرستاران تهران، با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی، نسبت به اجرا نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری معترض شدند.

وی با اشاره به اینکه بیش از هفت سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می گذرد، گفت: به رغم انجام تمام اقدامات کارشناسی و 7 هزار ساعت نفر کار کارشناسی برای تعیین استانداردهای خدمات پرستاری و...، متاسفانه این قانون هنوز اجرایی نشده است و پرستاران از این موضوع به شدت گله مند هستند.

نماینده پرستاران با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت به عنوان مهمترین برنامه دولت یازدهم در حوزه سلامت، افزود: انتظار می رفت که با اجرای این طرح، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیز اجرایی شود اما متاسفانه و به رغم اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به اجرای طرح تحول سلامت، قانون پرستاری اجرا نشد.

شریفی مقدم ادامه داد: البته مسئولان وزارت بهداشت قول دادند که در مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت، پرستاران نیز دیده شوند. ولی با اجرای مرحله سوم طرح، اختلاف پرداختی ها به شدت بالا رفت. بطوریکه کارانه 200 هزار تومانی پرستاران به 400 هزار تومان رسید و کارانه 30 میلیونی پزشک به 60 میلیون افزایش یافته است.

وی با اشاره به حضور دکتر شاهین محمدصادقی به نمایندگی از هیئت رئیسه مجلس در جمع پرستاران معترض، گفت: اعتراضات پرستاران به ایشان منتقل شد و آقای میرمحمد صادقی نیز قول داد مواضع و گلایه های پرستاران را پیگیری کند.

شریفی مقدم همچنین از صدور بیانیه ای در پایان تجمع پرستاران خبر داد و افزود: در صحبت های که با دکتر میرمحمد صادقی رد و بدل شد، مهلت یک ماهه ای برای پیگیری خواسته های پرستاران، تعیین گردید.

وی با اشاره به صحبت های دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت که عنوان داشته پرستاران آمار فریبنده می دهند، تاکید کرد: از مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را داریم تا شفاف سازی شود.

کد خبر 2412165

برچسب‌ها