مراسم شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

در شب تاسوعای حسینی، مراسم سوگواری حضرت سید‌الشهدا علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه‌ امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری در شب تاسوعای حسینی، مراسم سوگواری حضرت سید‌الشهدا علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.
در این مراسم که جمعی از مسئولان و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند، ابعاد عظیم حماسه‌ی حسینی از سوی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پناهیان تبیین شد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پناهیان با تأکید بر لزوم شناخت دقیق دشمن گفت: جامعه‌ای که بصیرت داشته باشد و دشمنانش را به درستی بشناسد، هیچ شخص و جریانی نمی‌تواند آن را فریب دهد.
وی با بیان اینکه انسان مؤمن باید به عظمت اولیای خدا و باطل بودن دشمنان خدا باور داشته باشد، تأکید کرد: امام حسین علیه‌السلام در کربلا فضائل یاران خود و رذالت جبهه باطل را به خوبی به نمایش گذاشت و واقعیتِ دشمنان را برای همیشه‌ی تاریخ برملا کرد.  
سخنران مراسم شب تاسوعای حسینی خاطرنشان کرد: حماسه‌ی کربلا باعث شد تا امت اسلامی از ساده‌اندیشی فاصله بگیرد و زمینه‌ای باشد برای اینکه انسان مؤمن هیچ‌گاه فریفته‌ی ظواهر دشمن نشود.
در این مراسم همچنین آقایان بهتاش و انسانی به ذکر مصیبت حضرت امام حسین علیه‌السلام و اصحاب ایشان پرداختند.

کد خبر 2414819

شهر خبر