حجت الاسلام قابل:

ملت ایران عزت و آزادگی خود را از امام حسین دارد

شناسهٔ خبر: 2415114 -
قزوین- خبرگزاری مهر: رئیس دفتر نظارت و بررسی شورای نگهبان قزوین گفت: دشمن از ابتدای وقوع انقلاب ملت ایران را تحریم کرده است در حالی که این تحریم ها و سایر آسیب رسانی های دشمنی خللی به اراده ملت وارد نکرده است؛ چرا که ملت ایران عزت و آزادگی خود را از امام حسین(ره) دارد.

به گزارش خبرنگار مهر به مناسبت تلاقی ظهر عاشورا و راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان مراسم مشترک سخنرانی روز دانش آموز و نماز ظهر عاشورا با حضور گسترده اقشار و مسئولان استان ظهر چهارشنبه همزمان با آخرین نماز امام حسین(ع) در محل گلزار شهدای شهر قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام قابل در این مراسم بیان کرد: در عصر امام حسین(ع) دشمنان حضرت و اسلام شرایطی را بر ایشان تحمیل کردند که امام مجبور به تبعید و مهاجرت از مکه به مدینه و کوفه شد که در نهایت نهضت حسینی در کربلا به بار نشست.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) علی رغم همه فشارها و تحریم های دشمن هرگز تن به ذلت و خاری نداد و همواره شعار زندگی ایشان عزت و آزادگی بود.

رئیس دفتر نظارت و بررسی شورای نگهبان قزوین اظهار کرد: به همین ترتیب نیز رژیم شاه که از حضور امام خمینی(ره) در ایران بیم داشت ایشان را به عراق، ترکیه و فرانسه تبعید کرد و در نهایت امام با پیروزی به ایران بازگشت و نهضت انقلاب اسلامی به بار نشست.

این مسئول گفت: دولت امریکا تلاش می کند صدای مخالفان را خاموش کند و بر همین اساس  پس از پیروی انقلاب ملت ایران از راه های مختلف خواهان ضربه زدن به این کشور است که یکی از این راه ها اعمال تحریم است.

وی ادامه داد: دشمن از ابتدای وقوع انقلاب ملت ایران را تحریم کرده است در حالی که این تحریم ها و سایر آسیب رسانی های دشمنی خللی به اراده ملت وارد نکرده است؛ چرا که ملت ایران عزت و آزادگی خود را از امام حسین دارد.

پس از مراسم سخنرانی، نماز ظهر عاشورا به اقامت حجت الاسلام محمد حسن باریک بین در محوطه گلزار شهدای شهر قزوین با حضور گسترده عزاداران حسینی و راهپیمایان برگزار شد

همچنین در انتهای این مراسم بیانیه راهپیمایان یوم الله ۱۳ آبان قرائت شد.

برچسب‌ها