استفاده از نظرات کاربردی دانشجویان دغدغه شوراست/ ۱۵۰ وظیفه گوناگون روی دوش شهرداری محلات

محلات- خبرگزاری مهر: عضو شورای شهر محلات گفت: استفاده از نظرات کاربردی دانشجویان بومی این شهر همواره جزو دغدغه های شورا بوده و شورای چهارم امیدوار است بتواند از ایده های دانشجویان شهر به طور گسترده تری استفاده کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سروش روز جمعه در نشست اعضای شورای شهر محلات با جمعی از دانشجویان این شهر اظهار کرد: خوشبختانه اکثر دانشجویان محلاتی هم اکنون در زمره چهره های موفق کشوری شناخته می شوند و اگر این افراد سازماندهی شوند، می توان از پتانسیل آنان در جهت رشدهمه جانبه شهر استفاده کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف شورای شهر آن است تا از تمامی پتانسیل های موجود در سطح شهر استفاده کند و مهمترین هدف نشست با دانشجویان نیز تحقق همین مهم می باشد.

تعدد وظایف شهرداری، باری بر عهده شهرداری محلات

در ادامه معاون شهردار محلات با تشریح گستردگی وظایف شهرداری گفت: اکنون شهرداری محلات بالغ بر ۱۵۰ نوع وظیفه مختلف بر عهده دارد.

عزیز تقی زاده ادامه داد: اکنون تمامی نیروهای شهرداری را افراد دانشگاهی تشکیل می دهند و شهرداری نیز از نظرات و ایده های دانشجویان در حوزه مدیریت شهری استقبال می کند.

وی با تاکید بر وجود کارهای مطالعاتی به منظور اجرای طرح های شهرداری اظهار کرد: قطعا در صورت بیان ایده های مناسب و کاربردی از سوی دانشجویان محلاتی از آنها در راستای اجرای هرچه بهتر پروژه ها بهره خواهیم گرفت.

در بخش دیگری از این نشست ۲ ساعته تعدادی از ۴۰ دانشجوی محلاتی حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و ایده ها و راهکارهای مختلفی را در حوزه های گوناگون ارائه کردند.

یکی از دانشجویان شهر محلات در رشته برق با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه در تولید علم و لزوم ارتباط و تعامل مناسب بین دانشگاه و صنعت گفت: دانشگاه باید به محلی برای برقراری این ارتباط تبدیل شود.

نهادها، افراد تحصیلکرده را سازماندهی کنند

مهدی اکبری بیان کرد: دانشگاه ها باید به سمتی حرکت کنند که بتوانند به صنایع کمک کنند و نهادهای دست اندرکار در شهر نیز می توانند افراد تحصیل کرده را سازماندهی کند تا کمک کار صنایع شوند.

وی اظهار کرد: اگر می خواهیم صنایع گسترده شهر را علمی کنیم باید ساز وکار مناسب برای آن تعریف شود و در این راه می توان اطلاعات و آگاهی صنعتگران را با علم و دانش دانشگاهیان تلفیق کرد.

این دانشجو در بخش دیگری از صحبت های خود خواستار تشکیل یک کانون دانشجویان واقعی در محلات شد و افزود: متاسفانه بسیاری از تحصیل کردگان بومی شهر پس از پایان دوران تحصیل خود دیگر به شهر بازنمی گردند که این دلیل علاقه مند نبودن این افراد به شهر خود نیست؛ بلکه فارغ التحصیلان محلاتی نیز مایلند که به شهر خود کمک نمایند.

اکبری بیان کرد: اگر بتوانیم یک کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان واقعی نه اسمی تشکیل دهیم می توانیم با کلیه فارغ التحصیلان محلاتی در تمامی نقاط کشور و حتی جهان ارتباط برقرار کنیم که همین موضوع می تواند به پیشرفت شهر کمک شایانی نماید.

یکی دیگر از دانشجویان محلاتی که سابقه ریاست بر مجلس دانش آموزی را در کارنامه خود دارد نیز در این جلسه بیان کرد: به وجود آمدن انجمن های دانشجویی قوی در محلات به مانند سایر شهرهای کشور می تواند باعث ایجاد همبستگی بیشتر در شهر شود.

علی شاهرخی تصریح کرد: تشکیل چنین انجمن هایی زمینه ساز تلاش واحد در موضوعات گوناگون در سطح شهر خواهد شد و می تواند منجر به وقوع اقدامات مثبتی شود.

رییس دبیرخانه تشکیل مجلس جوانان کشور یادآور شد: این جلسات باید با نظم بهتر برگزار شود و اعضا نیز برای بالا بردن کیفیت کار باید وقت بیشتری برای جلسات بگذارند.

یکی دیگر از دانشجویان محلاتی با مطرح کردن مباحث فرهنگی گفت:در این موضوع پتانسیل بالایی در شهر وجود دارد اما بستر لازم هنوز اماده نشده است.

سامان سلیمی اظهار کرد: به همین دلیل نیز انرژی فعالان این بخش در حال هدر رفتن است که باید برای آن چاره ای اندیشید.

وی همکاری فی مابین شهرداری با دانشجویان هنر شهرستان را به عنوان یکی از کارهای خوب در راستای آماده سازی زمینه های فرهنگی لازم عنوان کرد.

رییس انجمن ادبی شهرستان محلات با طرح ایده هایی چون برپایی جشنواره های فیلم کوتاه و جشنواره های ادبی توسط شهرداری گفت: چنین اقداماتی می تواند نتایج مثبت و قابل قبولی را به بار آورد.

یکی دیگر از دانشجویان رشته هنر نیز با تاکید بر مباحث بیان شده افزود:هنر باطن انسان را می سازد و مسئولان ابتدا باید به فرهنگ مردم توجه کنند که متاسفانه تاکنون توجهی به این کار نشده است.

به هنر نگاه شود/ فرهنگسرا معطل در پروژه ای ۱۰ ساله

علی محمدی عنوان کرد: در محلات با دید خوبی به هنر نگریسته نمی شود که یکی از شواهد آن معطل ماندن پروژه ساخت فرهنگسرا پس از گذشت نزدیک به ۱۰ سال می باشد.

وی خواستار آماده کردن فضا برای حضور دانشجویان فارغ التحصیل در محلات شد و ادامه داد:به دلیل عدم حمایت های لازم در حال حاضر فارغ التحصیلان محلاتی مایل به حضور در شهر خود نیستند.

در بخش پایانی این نشست عضو شورای شهر محلات با تقدیر از دغدغه مندی جوانان محلاتی به منظور رشد و توسعه شهرستان گفت:وجود شما یک سرمایه غنی در شهر محسوب می شود. عباس ابراهیمی افزود: نبوغ در میان شما جوانان موج می زند و شورای شهر به کمک شما در زمینه های مختلف نیازمند است. وی تصریح کرد: مطمئن باشید که شورا از کنار هیچکدام از ایده ها و نظرات شما به سادگی نخواهد گذشت و درب شورا نیز به روی تمامی شما جوانان باز است.

این عضو شورا با بیان چهار طرح مهم از دانشجویان محلاتی درخواست کرد تا نظرات خود را در خصوص وضعیت تبلیغات محیطی شهر محلات، پارک سرچشمه محلات، پروژه پیاده راه سازی و همچنین الحاق محلات به استان قم ارائه کنند.

وی افزود: این تصمیمات بسیار کلیدی می باشند و شورا به همفکری و ارائه راهکار از سوی تمامی شهروندان در راستای اتخاذ بهترین تصمیم نیازمند است.

کد خبر 2416323

برچسب‌ها

شهر خبر