نباید در توافق هسته ای به شعار «استقلال، آزادی» خدشه وارد شود/تعجب مجلس از گزینه وزارت علوم

رئیس فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه توافق خوب توافقی است که سلطه آمریکا را بر ایران ببندند گفت: نباید در توافق هسته ای شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی مخدوش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حدادعادل ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو با خبرنگار این رسانه با اشاره به در پیش بودن آخرین دور مذاکرات هسته‌‎ای جهت رسیدن به توافق نهایی گفت: توافق خوب، توافقی است که مبتنی بر درک این مساله باشد که ایران قصد ساخت سلاح هسته ای ندارد و مایل به استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است. البته آمریکایی ها این مطلب را می دانند ولی خود را به نادانی می زنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان با اشاره به معیارهای یک توافق خوب، تصریح کرد:  توافق خوب، توافقی است که در آن شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» ملت ایران در انقلاب مخدوش نشود.

حداد عادل خاطر نشان کرد: توافق، باید توافقی باشد که راه را بر سلطه آینده آمریکا بر ایران ببندد.

حدادعادل همچنین درباره معرفی گزینه وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی گفت: گزینه دولت موجب تعجب نمایندگان مجلس شده است. وی درباره دلایل انتخاب دانش آشتیانی از سوی رئیس جمهور گفت: این سئوالی است که دکتر روحانی باید خود درباره آن توضیح دهد.

 

 

 

کد خبر 2420851

برچسب‌ها

شهر خبر