مصرف آب آشاميدنی غير بهداشتی كودكان را راهی بيمارستان کرد

بندرعباس - خبرگزاری مهر: فرماندار بندرعباس گفت: مصرف آب آشاميدنی غير بهداشتی كودكان را راهی بيمارستان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  احمد پویافر در نشست شورای بهداشت شهرستان بندرعباس بیان داشت: بسیاری از كودكان ما به علت مصرف مایعات نامناسب و آب آشامیدنی غیر بهداشتی دچار بیماری و راهی بیمارستان شده اند و این موضوعی نگران كننده است و باید مسئولان مرتبط با جدیت تمام نظارت و كنترل بیشتر بر آب آشامیدنی داشته باشد.

پویافر افزود: ما مسئول سلامت مردم هستیم و مردم به ما اعتماد دارند و باید  آنچه مردم تغذیه می‌کنند مطابق استانداردهای سلامت تهیه شود.

پویافر اضافه کرد: نظارت‌های مسئولان دستگاههای مربوطه برای مردم اطمینان بخش خواهد بود تا مشکلاتی در زمینه کیفیت آب شرب مصرفی نداشته باشیم و با توجه به مشکلات آب آشامیدنی روستاها از شوراها و دهیاران خواست که با عنایت به اهمیت سالم سازی آب آشامیدنی لازم با جدیت هرچه تمام تر موضوعات مربوط به آب شرب را دنبال كنند.

وی با اشاره  بر آب آشامیدنی نامناسب و خطر برای کودکان بیان کرد: بسیاری از كودكان ما بعلت مصرف مایعات نامناسب و آب آشامیدنی غیر بهداشتی دچار بیماری و راهی بیمارستان شده اند و این موضوعی نگران كننده است و باید مسئولان مرتبط با جدیت تمام نظارت و كنترل بر آب آشامیدنی داشته باشند.

رئیس شورای بهداشت شهرستان تصریح كرد : اطلاع رسانی درباره بیماری ایدز امری ضروری است و باید به عموم مردم یادآوری شود که ایدز یاHIV  ، هنوز از بین نرفته ‌است و کارهای زیادی باید در این زمینه انجام شود.

وی با تاكید بر اطلاع رسانی و آموزش مهم ترین راه پیشگیری از این بیماری ویروسی است گفت: در این راستا مسئولین نباید پنهان کاری کنند و تمامی موارد را به طور واضح در اختیار مردم قرار دهند.

فرماندار بندرعباس بر لزوم ایجاد حساسیت در سیستم بهداشتی درمانی نسبت به بیماری ایدز تاکید کرد و افزود: بیماری ایدز در کشور رو به گسترش است و ما نیز باید خطر آنرا جدی بگیریم.

کد خبر 2421554

شهر خبر