مطالعات خط سه و چهار مترو تبریز انجام شده است

تبریز- خبرگزاری مهر: مدیر گروه حمل و نقل و ترافیک استانداری آذربایجان‌شرقی از انجام مطالعات لازم برای خط سه و چهار مترو تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم باقری قبل از ظهر یکشنبه در شورای ترافیک استان اظهار داشت: خط سه مصوب سال ۱۳۸۵ بوده و ۱۵ کیلومتر طول و ۱۴ ایستگاه دارد که در طرح اولیه این خط ۱۰ کیلومتر طول داشته و تعداد ایستگاه های آن ۱۱ عدد بود.

وی ادامه داد: اما طرح اولیه آن جوابگوی ترافیک و شرایط شهری نبوده و مجبور به مطالعه دقیق تر بر روی آن شدیم و بخش شمالی- حنوبی این خط دوباره مورد مطالعه قرار گرفت.

باقری افزود: برای از بین بردن حجم ترافیکی، سعی بر توسعه دادن این خط به سمت فرودگاه و ترمینال تبریز کردیم.

وی با اشاره به اینکه این خط از قطار شهری در میدان ساعت با خط یک و در دانشسرا با خط دو تلاقی خواهد داشت، گفت: از سوی دیگر خط چهار مترو نیز مورد مطالعه قرار گرفته و در مطالعات اولیه که حدود هشت سال گذشته انجام شده بود طول آن هشت کیلومتر و تعداد ایستگاه ۱۰ مورد بود.

مدیر گروه حمل و نقل و ترافیک استانداری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: اما با مطالعات دقیق تر متوجه شدیم که طرح اولیه عملکرد مناسبی ندارد و بالاخره از میان گزینه های مختلف برای مسیر این خط از قطار شهری به اجمالی رسیدیم که جزئیات آن توسط مشاورین طرح در حال بررسی است.

کد خبر 2422009

شهر خبر