ظرفیتهای گردشگری جزیره کیش پذیرای سرمایه گذاران اروپایی است

کیش - خبرگزاری مهر: مشاور عالی مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: زیرساختهای اولیه و ظرفیت های مناسب گردشگری در جزیره کیش مهیای حوزه سرمایه گذاران اروپایی در این جزیره است.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول کشت پور پیش ازظهر یکشنبه در دیدار با هیئت ایتالیایی که از فرصت ها و ظرفیت های جزیره كیش و هندورابی بازدید کردند، بیان داشت: باتوجه به وجود شاخصه های مهم گردشگری مانند جاذبه های طبیعی شامل دریا، آفتاب، سواحل زیبا و همچنین امكانات و زیرساخت های فراهم شده به عنوان بستری آماده برای  سرمایه گذاری و ساخت طرح های نوین گردشگری می تواند میزبان سرمایه گذاران صنعت گردشگری از كشورهای مختلف باشد.

مشاور عالی مدیر عامل این سازمان با اشاره به اشتراكات ایران با مردم و دولت ایتالیا افزود: جزیره كیش دارای 34 مزیت و فرصت ایده آل اقتصادی است كه هر یك از این مزایا و فرصت ها شرایط مطلوب و مناسب را برای تردد و سرمایه گذاری گردشگران و سرمایه گذاران خارجی تسهیل خواهد کرد.

كشت پور با اشاره به شعار جزیره كیش بهشت خانواده ها گفت: امكانات گردشگری درجزیره كیش به گونه ای فراهم شده است كه گردشگران داخلی و خارجی بتوانند در كنار خانواده هایشان در محیطی سالم، پاك و امن گردش و تفریح كنند.

وی وجود شرایط مناسب آب و هوایی در جزیره كیش همزمان با فصل سرما در اروپا را از دیگر عوامل موثر در جذب گردشگران كشورهای اروپایی برشمرد و بیان داشت: تورگردانان این كشورها می توانند در ماه های سرد سال در اروپا، جزیره كیش را در خلیج فارس ایران به عنوان مقصد گردشگری به مردم و گردشگران خود معرفی كنند.

مشاور عالی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش در ادامه به وجود جزایر اقماری هندورابی و فارور بزرگ و كوچك اشاره كرد و خاطرنشان کرد: در كنار جزیره كیش در این جزایر نیز کارهای زیر ساخت ها در حال آماده سازی است تا سرمایه گذاران و گردشگران بتوانند از فرصت های بسیار خوب سرمایه گذاری، گردشگری و تفریح در این جزایر بهره مند شوند.

وی جزیره هندورابی را با رویكرد اكوتوریست و حفظ طبیعت بكر و زیبایش ساخته می شود تا گردشگران بتوانند دركنار زیبایی ها و امكانات جزیره كیش نوع دیگری از گردشگری را در هندورابی تجربه كنند و این تفاوت ها را یكی از جاذبه های گردشگری در این جزایر دانست.

دكتر جیرفتی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش نیز در این نشست ورود گردشگران خارجی بدون نیاز به دریافت ویزا، امكان فعالیت اشخاص و شركت ها با مالكیت صدرصد خارجی، معافیت های مالیاتی و گمركی، امكان فعالیت بانك های بین المللی و انجام امور اداری بدون بروكراسی در كمترین زمان را از جمله مزیت های سرمایه گذاری و فعالیت درجزیره كیش برشمرد و افزود: تاسیس آژانس های گردشگری و مسافرتی توسط تورگردانان كشورهای مختلف هم از فرصت های فراهم شده درجزیره كیش است.

خدایی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد كیش هم در ادامه این نشست از برگزاری نمایشگاه گردشگری تا دوماه آینده خبرداد و برای حضور فعالان گردشگری از كشور ایتالیا دراین نمایشگاه اعلام آمادگی كرد.

هیئت تورگردانان ایتالیایی به همراه دو نفر از مسئولان تركیش به جزیره كیش سفركرده اند و در این سفر یك روزه پس از بازدید از اماكن تفریحی و گردشگری جزیره و دیدار و گفت و گو با مسئولان سازمان منطقه آزاد كیش برای برقراری مسیرهای ارتباطی با كیش علاقمندی خود را برای حضور گردشگران ایتالیایی به جزیره زیبای کیش اعلام كردند.

کد خبر 2422052

شهر خبر