مديريت شهری همدان در توزيع منابع اولويت‌ها را مدنظر قرار دهد

همدان – خبرگزاری مهر: رئيس كميسيون اقتصاد، سرمايه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان استفاده از تكنولوژی روز را از شاخصه‌های يك شهر مدرن دانست و گفت: مديريت شهری در توزيع منابع بايد اولويت‌ها را مدنظر قرار داده و مركز كنترل ترافيك بايد جزو اولين پروژه‌های شهرداری لحاظ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تبریزی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه كميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيك و محيط زيست شورا كه پيرامون بررسي مشكلات مركز كنترل ترافيك شهرداري همدان برگزار شد عنوان کرد: شهرداري همدان مي‌تواند فراتر از برنامه‌هاي كنوني از ظرفيت مركز كنترل ترافيك در امر مديريت شهري استفاده كند.

محمد تبريزي با بيان اينكه براي تقويت مركز كنترل و ترافيك بايد هزينه كرد، افزود: اين مركز در راستاي ايجاد امنيت، رفاه و ثروت ايجاد شده و اختصاص اعتبار براي مركز هزينه نيست بلكه نوعي سرمايه گذاري است.

تبريزي اضافه كرد: با فعاليت خوب مركز كنترل ترافيك امنيت در شهر ايجاد شده و اين امر در كاهش تصادفات و متعاقب آن رفاه حال شهروندان و صرفه جويي در زمان و هزينه‌ها بسيار تاثيرگذار است.

وي با اشاره به اينكه شهرداري باید در كنترل و نظارت ناوگان عمومي و خدمات شهري مي‌تواند به صورت تجميع از طريق مركز اقدام كند اظهار كرد: مديريت شهري در توزيع منابع بايد اولويت‌ها را مدنظر قرار داده و مركز كنترل ترافيك بايد جزو اولين پروژه‌هاي شهرداري لحاظ شود.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان همدان نیز آمادگي پليس راهور براي همكاري و تعامل بيشتر با شهرداري را اعلام كرد و گفت: براي داشتن شهري منظم و آرام به استفاده از ابزار مدرن و تكنولوژي روز نياز است.

سرهنگ حسين طلايي با بيان اينكه سالانه ۱۸ هزار نفر در كشور در اثر تصادف جان خود را از دست مي‌دهند، افزود: عمده تصادفات در مراكز استانها رخ مي‌دهد كه باید با تعاملات پليس و شهرداري آن را به حداقل رساند.

سرهنگ طلايي بر استفاده از دوربين‌هاي كنترل ترافيك شهر برای ساماندهي وضعيت تردد خودروها تأكيد كرد و افزود: اين اقدام قانونمند كردن مردم، جلوگيري از ارتكاب تخلفات و تصادفات، كاهش هزينه‌ها را به دنبال دارد.

آمار تلفات ناشي از تصادفات در شهر همدان كاهش يافته است

حسين طلايي اظهار كرد: براساس اقدامات صورت گرفته آمار تلفات ناشي از تصادفات در شهر همدان كاهش يافته به گونه‌اي كه امسال آمار تلفات ۳۹ درصد نسبت به سال گذشته كاهش داشته است.

وي تأكيد كرد: شهرداري بايد در حوزه آموزش شهروندي مباحث ترافيك را نيز مدنظر داشته باشد.

رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شورا نيز اصلاح نگرش سنتي در كنترل و نظارت را ضروري دانست و افزود: در اين راستا براي نيروهاي نظارتي بايد كلاسهاي آموزشي و توجيهي برگزار شود.

علي رضايي گفت: با توجه به آهنگ افزايش روز افزون تعداد خودروها، كنترل و استاندارد سازي معابر شهري به كندي پيش رفته و روزانه شاهد مشكلاتي در حوزه ترافيك هستيم.

شهردار همدان نیز اولويت قرار دادن اجراي طرح‌هاي ترافيكي را ضروري دانست.

سيد مصطفي رسولي از تعامل خوب شهرداري با پليس راهور خبر داد و براي تقويت مركز كنترل ترافيك بر نهايي شدن وضعيت فيبر نوري مركز تأكيد كرد.

 

 

کد خبر 2422054

برچسب‌ها

شهر خبر