سهل انگاری دستگاه های اجرایی تاکستان در جمع آوری زباله و فاضلاب شهری پذیرفته نیست

قزوین- خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان تاکستان گفت: بی توجهی به دفع بهداشتی زباله و فاضلاب در تاکستان ناشی از سهل انگاری مسئولان دستگاههای اجرایی است و در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حیدری روز یکشنبه در جلسه شورای بهداشت شهرستان که با حضور شهرداران و مسئولان محلی در فرمانداری تاکستان برگزار شدضمن انتقاد از شرایط نامناسب بهداشتی در این شهرستان گفت: وضعیت زباله ها و دفن بهداشتی فاضلاب در تاکستان بسیار نامناسب و غیر قابل قبول است که باید به وضعیت آن رسیدگی شود.

حیدری افزود: عدم دفع بهداشتی زباله و فاضلاب شهری ناشی از مسامحه و کم کاری دستگاههای نظارتی و اجرایی  است لذا باید با متخلفان در ادارات و حتی بخش خصوصی برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

این مسئول بیان کرد: اگر کارگروه بهداشتی و در کنار آن شهروندان وظایف خود را درست انجام دهند و موارد بهداشتی را رعایت کنند نیازی به افزایش سرانه درمان و تخت بیمارستانی نخواهد بود و بسیاری از بیماری ها کاهش یافته و از تحمیل هزینه های سنگین به خانواده ها و دولت جلوگیری می شود.

حیدری یادآورشد: توجه به سلامت جسم و روان از مولفه های اساسی جامعه توسعه یافته تلقی می شود و همه وظیفه دارند به شاخص های آن توجه جدی کنند.

فرماندار تاکستان اظهارداشت: در راستای اجرای قانون به ۲۵۶ خانواده که نسبت به دفع غیربهداشتی فاضلاب در سطح شهر اقدام کرده بودند اقدام شد و با اخطار قانونی داده شد و به علت بی توجهی برخی از افراد در شبکه بهداشت و درمان تعداد ۲۳۰ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند که خواستار برخورد شدید با متخلفین هستیم.

وی گفت: مسئولان اجرایی تا پایان آذر ماه فرصت دارند نسبت به ساماندهی جایگاه دفع زباله و فاضلاب شهری اقدام کنند در غیر این صورت با جدیت با آنها برخورد می شود.

در ادامه فرماندار تاکستان به همراه علیزاده معاون عمرانی وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان در دست احداث شهر تاکستان بازدید کردند و خواستار تسریع در اجرای پروژه و تجهیز آن شدند تا در ایام دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار گیرد.

کد خبر 2422125

شهر خبر