اضافه شدن 10 بالگرد به ناوگان امدادی هلال احمر/ اجرای طرح تقویت امدادگران محلی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در حال حاضر 17 بالگرد امدادی در این سازمان بکارگیری شده است، گفت: تا پایان سال 10 بالگرد دیگر به این ناوگان افزوده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند در حاشیه مراسم "یادمان قربانیان حوادث رانندگی" با اشاره به اینکه در بحث حوادث رانندگی چهار گروه شامل اورژانس، راهداری، هلال‌احمر و پلیس به صورت ویژه درگیر هستند، گفت: این سازمان‌ها با ارائه خدمات جهت پیشگیری از حوادث رانندگی، اقدامات موثری انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه باید در کشور جهت پیشگیری از سوانح رانندگی، در زمینه ارتقای فرهنگسازی بیشتر تلاش شود، گفت: در کنار این موضوع خودروسازان با تولید خودروهای استاندارد، وزارت راه با بهسازی جاده‌ها و آمایش سازه‌ها و پلیس از طریق برخورد با متخلفان رانندگی، جهت کاهش تلفات رانندگی اهتمام ورزند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: تقویت پایگاه‌ها و نیروهای کارآمد مد نظر این سازمان قرار دارد و در هر طرحی از جمله طرح «زمستانه»، «نوروز»، «تابستانه» و ... سعی کرده‌ایم به این مساله توجه داشته و نیروها و تجهیزات خود را تقویت کنیم.

کولیوند اشاره به نگاه ویژه این سازمان به امداد هوایی، گفت: با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نیروهای امدادی هر چه سریع به محل حادثه جهت نجات آسیب‌دیدگان اعزام شوند، به این موضوع توجه داشته و آن را جزو تکلیف ذاتی خود می‌دانیم.

وی بیان داشت: در همین راستا تربیت نیروهای تخصصی را بیش از گذشته آغاز کرده و در تلاش هستیم تمامی محلات را بر اساس آخرین استانداردهای امدادی تجهیز کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از آمایش تمامی پایگاه‌های امدادی تا پایان سال خبر داد و گفت: تا آغاز سال آینده تقویت امدادگران محلی و روستایی تا 70 درصد انجام خواهد شد.

کولیوند با اشاره به استقرار 500 پایگاه ثابت امدادی در جاده‌های کشور، گفت: در زمان اجرای طرح‌ها جهت کاهش تلفات رانندگی، تعداد پایگاه‌ها بیشتر شده و بیش از هزار پایگاه سیار به آمار پایگاه‌ها افزوده می‌شود. همچنین روزانه در این طرح‌ها از پنج هزار امدادگر و نجات‌گر استفاده می‌کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان امداد و نجات جهت کاهش تلفات رانندگی، از طریق اجرای طرح و همکاری با سایر دستگاه‌ها، اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

کد خبر 2422260

شهر خبر