جوانان تبریزی در حوزه کتابخوانی فعالیت چشمگیری ندارند/ برگزاری جلسه غیر علنی برای بندهای لایحه هبه!

تبریز- خبرگزاری مهر: رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: متاسفانه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ترویج نیافته و فعالیت جوانان تبریزی نیز در این حوزه چشمگیر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز امروز (یکشنبه) در حالی برگزار شد که اعضای شورا بعد از تصویب دو بند لایحه هبه مجددا اقدام به بررسی مشکلات این بندها کردند و پایان این جلسه علنی نیز به علت تصمیم گیری در خصوص بندهای ۱۶ و ۱۷ بصورت غیر علنی برگزار شد و شهرام دبیری رییس شورای اسلامی تبریز نیز پس از اعلام پایان جلسه علنی از حضار و خبرنگاران خواست تا صحن شورا را ترک کنند.

جوانان شهر تبریز در حوزه کتابخوانی فعالیت چشمگیری ندارند 

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ترویج نیافته است و جوانان شهر تبریز نیز در حوزه کتابخوانی فعالیت چشمگیری ندارند که امیدواریم شورای قدم های مثبتی را در راستای بهبود این وضعیت بردارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به سالروز وفات دو علامه بزرگ تبریزی در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان اظهار داشت: علامه طباطبایی و جعفری جز مفاخر استان هستند که هر کدام در زمینه تفسیر قرآن، فلسغه فقه و سایر علوم سرآمد فقها و علما بودند.

شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز

دبیری همچنین در ادامه با اشاره به سالروز شهادت ستارخان سردار ملی افزود: سردار ملی پرچمدار آزادی، استقلال و حریت ایران بود. او پهلوانی خود را در خدمت مشروطه ملت ایران و مقابله با استبداد قرار داد و مظلومانه به شهادت رسید.

ایجاد مکانی مناسب برای کارتن خواب های منطقه ترلان دره سی تبریز ضروری است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این جلسه گفت: ایجاد مکان مناسبی برای کارتن خواب های منطقه ترلان دره سی تبریز ضروری است.

اکرم حضرتی در ادامه افزود: پیوست فرهنگی در اجرای پروژه های عمرانی ضروری است و امیدواریم در اجرای پروژه ها بر این امر توجه جدی شود و از شهردار کلانشهر تبریز نیز می خواهیم تا گزارشی در خصوص وضعیت گرمخانه های استان ارایه دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز خاطرنشان کرد: در خیابان عباسی تبریز ساختمان دو طبقه ای در خصوص آموزش شهروندی اقداماتی انجام داده است، اما متاسفانه در این خصوص اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز اطلاعی ندارند.

حضرتی همچنین در ادامه از اقدامات شهرداری تبریز در خصوص ایجاد مرکز سلامت برای خدمات رسانی غربالگری و پاسخگویی به نیازهای درمانی و آموزشی تقدیر کرد.

اکرم حضرتی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز

بلاتکلیفی حق اولاد ۷۵۰۰ نفر از کارکنان مجموعه شهرداری تبریز

یکی دیگر از اعضای شورای کلانشهر تبریز حاضر در این جلسه علنی از بلاتکلیفی حق اولاد هفت هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان مجموعه شهرداری تبریز خبر داد و افزود: پرداخت حق اولاد بخشنامه دولتی است که اوایل امسال ابلاغ شده است، اما متاسفانه این امر در مجموعه شهرداری تحقق نیافته است.

محمد حسین استوتچی بر تشکیل کمیته کارگری تاکید کرد و گفت: تشکیل کمیته کارگری امری ضروری است تا مشکلات کارگران در این تشکل حل و فصل شود.

وی همچنین خاطر نشان شد: متاسفانه شهرداری تبریز جواب درخواست های شورا را به صورت کتبی نمی دهد، در حالی که این مجموعه به صورت قانونی باید پاسخگوی تمام نامه های شورا باشد.

انتظارات شهرداری تبریز از شورا باید در چهارچوب قانون باشد

نائب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: انتظارات شهرداری از شورای اسلامی کلانشهر تبریز باید در چهار چوب قانون باشد.

اسماعیل چمنی همچنین در ادامه افزود: بر اساس مصوبه بودجه شورا پروژه های مسیرگشایی شهری باید توسط مناطق شهرداری مربوطه اجرا شود.

وی خاطر نشان شد: برخی از اعضای شورا طرح های دو فوریتی به شهرداری تبریز ارایه می دهند، ضرورت دارد این امر به صورت قانونی انجام شود.

اسماعیل چمنی رییس هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان قالی تبریز و عضو شورای اسلامی تبریز

واریز تمامی عوارض به حساب خزانه، شهرداری تبریز را فلج می کند

داود امیرحقیان دیگر عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود که با بیان اینکه واریز تمامی عوارض شهرداری به حساب خزانه شهرداری تبریز را فلج می کند، اضافه کرد: لایحه واریز تمامی عوارض شهرداری به حساب خزانه به مجلس داده شده و قرار است در اصلاح امور مالی دولت مورد بررسی قرار گیرد اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز خواست تا در این خصوص بیانیه ای صادر کنند.

ایرج شهین باهر یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در ادامه این جلسه با اشاره به افزایش ارایه طرح های دو فوریتی توسط اعضای شورا گفت: طبق مقررات اعضای شورا در صورت تشخیص ضرورت اجرای طرحی می توانند لایحه دو فوریتی به شهردار ارایه دهند.

علیرضا باغبان نیز با بیان اینکه حق قانونی اعضای شورا سوال کردن از شهرداری و پاسخ گرفتن است، گفت: شهرداری بر اساس قانون وظیفه پاسخگویی به سوال های اعضا را دارد.

این عضو شورای اسلامی تبریز در ادامه گفت: افزایش تعرفه عوارض روستاهای الحاقی ظلم به ساکنان این روستاهاست و این امر در حالی اتفاق افتاده است که اعضای شورا در بند ۱۸ ماده ۴۸ تعرفه عوارض محلی هزینه مورد نظر پرداخت را تصویب کرده اند.

وضعیت برخی بیمارستان های تبریز اسفناک است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز همچنین در ادامه این جلسه در خصوص وضعیت بیمارستان های تبریز گفت: با وجود وضعیت اسفناک برخی بیمارستان های تبریز، تاکنون مجموعه شورای اسلامی به این بحث ورود نکرده و در سالیان گذشته از مشکلات و مسایل بیمارستان های شهر غفلت شده است.

فریدون بابایی در ادامه اظهار داشت: در یکی از بیمارستان های شهر، در محیطی ۳۰ متری، شش بیمار بستری هستند که این شرایط احتمال سرایت عفونت از بیماری به بیمار دیگر را افزایش می دهد.

فریدون بابایی اقدم عضو شورای شهر تبریز

وی همچنین با اشاره به وضعیت منطقه "ترلان دره سی" خاطر نشان شد: وضعیت کارتون خواب های این منطقه در شان تبریز نیست و این امر باعث ایجاد احساس نا امنی در ساکنان مجاور به این منطقه شده است.

بابایی اقدم در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از سازمان ها و ادارات خود را پاسخگوی شورا نمی دانند و در عین حال خدمات مناسبی نیز به شهروندان ارائه نمی کنند که این رویه باید اصلاح شود.

در پایان این جلسه، المیرا خاماچی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تبریز با اشاره به اینکه باید همه هبه ها در چارچوب قانون صورت گیرد، گفت: اخیرا لایحه ای تحت عنوان هبه با امضا شهردار تبریز به دست بنده رسیده است که در آن فرد مذکور برای هبه، اهل روستایی از شهری دیگر است و طبق قانون نمی ‌توان به شهروند غیر تبریزی هبه کرد.

کد خبر 2422314

برچسب‌ها

شهر خبر