فضای امربه معروف ونهی از منکر در دانشگاه ها و مدارس کردستان ایجاد شود

سنندج-خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: فضای دانشگاه ها،حوزه هاومدارس استان باید فضای امربه معروف ونهی از منکر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی بعدازظهر امروز یکشنبه درجلسه روسای دانشگاه های استان که به منظور راه اندازی شوراهای امربه معروف ونهی از منکر در دانشکده های تحت امر این دانشگاه ها تشکیل شد، گفت: هدف تمامی انبیا و اولیای الهی اصلاح، سازندگی، پرورش و رشد و ساختن جامعه ای آرمانی بوده است  واین امر اهمیت فریضه الهی امربه معروف ونهی از منکر را می رساند.

وی با اشاره به اینکه هر موجودی دارای یک سری آفات و دشمنان است، عنوان کرد: برای تکمیل و استمرار چرخه حیات موجودات وجود آفات ودشمنان لازم است.

وی اظهارداشت: انسان ها نیز در مسیر دستیابی به کمال و سعادت دارای دشمنانی است که بارزترین آنها شیطان است که همواره درصدد گمراه کردن بشر از مسیر الهی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: کشورهای اسلامی هم چون ایران در طول سالیان گذشته مورد انواع هجمه های دشمنان دین مبین اسلام قرار گرفته است.

حجت الاسلام شاهرودی با بیان اینکه در مقابل دشمن باید ایستاد، افزود: بعد از انقلاب ایران اسلامی به خوبی در مقابل دشمنان خود ایستاد و اقتدار و عظمت خویش را به جهانیان نشان داد.

وی با اشاره به اینکه در جبهه ی کفر دوستی وجود ندارد و دوستی، برادری ایثارو اخلاص متعلق به جبهه ی مومنان است، عنوان کرد: مومنان نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت می کنند و همواره درصدد گسترش معروفات و ممانعت ازرواج منکرات هستند.

وی اظهارداشت: دانشگاهیان و حوزوی ها باید ابتدا اقدام به مشخص کردن معروفات کنند چراکه با شناخت معروفات می توان جامعه را اصلاح کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: هم فضای داخل دانشگاه ها و مدارس و هم خارج از این محیط را باید آکنده از معروفات کنیم.

حجت الاسلام شاهرودی بیان کرد: امروز باورهای عمومی در سطح جامعه وجود دارد که مورد پذیرش دین مبین اسلام نیست و نیاز است که اصلاح شود که این مهم توسط نخبگان واندیشمندان قابل انجام است.

 

 

کد خبر 2422383

برچسب‌ها

شهر خبر