۱۹۰۰ روستائی سیستان و بلوچستان مهارت های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

زاهدان-خبرگزاری مهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: طی ۶ ماه نخست سال جاری یک هزار و ۹۳۶ نفر از روستائیان سراسر استان آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانتیغی روز یکشنبه با بیان اینکه تعداد یک هزار و ۹۳۶ نفر در نیمسال نخست سال جاری آموزش های فنی و حرفه را زیر نظر مربیان مجرب در روستا ها فرا گرفتند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا بیش از ۳۰۳ هزار نفر ساعت از آموزش های مهارتي در روستا ها بهره مند شدند.

وی آموزش های ارائه شده را در ۱۲۶ دوره عنوان کرد و گفت: این دوره ها در ۶۲ روستایر مناطق مختلف استان و در قالب ۶۲ حرفه ارائه و به روستائیان آموزش داده شده است.

جهانتیغی یادآور شد: در این دوره ها یک هزار و ۲۱ نفر از بانوان و  ۹۱۵ نفر از آقایان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند و در این راستا مصمم هستیم تا پایان سال جاری ۷ هزار ۱۱۱ نفر- ساعت آموزش فنی و حرفه ای برای روستاییان به مرحله اجرا برسانیم.

وی ادامه داد: رشته های آموزشی ارائه شده  با توجه به امکانات و متناسب با شرایط و نیاز روستائیان انتخاب و آموزش داده شده است که از جمله آنها می توان به رشته های تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی، تعمیر کار لوازم خانگی برقی حرارتی، تعویض کار روغن خودروهای سبک، الگو ساز لباس به روش حجمی، الگو ساز و برشکار لباس زنانه، جوشکاری انواع اتصالات فولاد، رایانه کار درجه دو و یک، طراح گرافیک رایانه ای و مونتاژ کار مصنوعات چوبی نام برد.

جهانتیغی در زمینه اهمیت و ضرورت توجه به بخش روستایی و عشایری گفت: توسعه آموزش‌ها و توانمند سازی روستائیان نقش بسیار بسزایی در ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر ها دارد.

وی تصریح کرد: اولویت توسعه در بخش روستایی با هدف جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها برنامه ریزی شده است و در این راستا نیاز سنجی آموزشی در برخی  دهستان ها و  روستای استان  اجرا شده و  در روستاهای دیگر نيز در حال اجرا است.

کد خبر 2422428

برچسب‌ها

شهر خبر