تصفیه خانه فاضلاب بیله سوار دهه فجر به بهره برداری می رسد

بیله سوار – خبر گزاری مهر: مدیرعامل شرکت آبفای استان اردبیل از افتتاح و بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب شهرستان بیله سوار در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین حسن زاده بعد از ظهر یکشنبه در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب بیله سوار و نشست با فرماندار این شهرستان گفت: این طرح هم اکنون بیش از ۹۸ درصد رشد داشته و تا دهه فجر آماده بهره برداری خواهد شد.

وی با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه های آب و فاضلاب در شهر مرزی بیله سوار ادامه داد: ۱۰۰ درصد سویل تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان به اتمام رسیده و تصفیه خانه در مرحله نصب تجهیزات الکترومکانیکال است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان در خصوص اعتبارات هزینه شده برای این طرح افزود: تا کنون برای طرح فاضلاب شبکه و تصفیه خانه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال از محل طرحهای ملی تخصیص یافته است.

به گفته وی از این میزان ۷۰ میلیارد ریال برای تصفیه خانه و ۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای شبکه فاضلاب هزینه شده است.

حسن زاده با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب برای این شهرستان تصریح کرد: امسال برای پروژه های آب و فاضلاب شهر بیله سوار ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

آرام حلیم فرماندار بیله سوار نیز در این نشست خواستار حل مشکل کمبود آب شرب و تامین آن در روستاهای "زرگر" و "دمیرچی" از تصفیه خانه شهر بیله سوار شد.

کد خبر 2422448

برچسب‌ها

شهر خبر