مخالفت دوازدهمین استان با حیوان آزاری/ همراهی با کمپین "سیرک نه!"

مدیر کل محیط زیست چهار محال بختیاری گفت: این استان نیز به حیوان آزاری در سیرک، نه گفت و با کمپین "سیرک نه! همراه شد.

شهرام احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: استفاده از حیوانات وحشی در نمایش سیرک را به عنوان نماد آزار و اذیت گونه های حیات وحش اقدامی ناشایست دانست.

به گفته وی، با توجه به افزایش دانش زیست محیطی جامعه و اهمیت حفاظت از حیات وحش در افکار عمومی و رسالت ویژه سازمان حفاظت محیط زیست در راستای رعایت حقوق حیوانات مخالفت اداره تحت امرش را با برگزاری برنامه های نمایشی سیرک حیوانات وحشی رسما اعلام کرد.

مدیرکل محیط زیست چهار محال بختیاری اظهار داشت: چهار محال بختیاری از اولین استان هایی بود که با برگزاری سیرک مخالفت کرد و  تقاضاهایی که حدود 4 ماه پیش در این استان وجود داشت را رد کرد.

سیرک

احمدی تصریح کرد: در حال حاضر مردم و مسئولان متولی در استان هر گونه  استفاده از حیوانات در سیرک را خلاف موازین زیست محیطی می دانند و از اثرات منفی این چنین نمایش هایی بر کودکان آگاهند.

به گزارش مهر، هفته گذشته و در حضور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، همراهی استان های چهارم تا دهم نیز اعلام شد. همچنین در این جلسه، پروژه ترویجی ویژه ممنوعیت فعالیت سیرک های حیوانات و حیات وحش در کشور که با نام کمپین "سیرک نه!" فعالیت می کند به مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شد. در این جلسه سوابق، استنادات، راه های عملی، دلایل علمی، اخلاقی و دینی، کمک های داوطلبانه ممکن و نقشه راه این اقدام ترویجی به بحث گذاشته شد و متعاقبا با رای موافق حاضران، سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام حمایت از کمپین «سیرک نه!»، همراه این کمپین شد.

کد خبر 2422878

شهر خبر