تازه‌های گالری‌های تهران/ از  باورهای قدیمی تا صندلی‌هایی که صدای جوجه‌تیغی درمی‌آورند

گالری‌های تهران این هفته با برپایی نمایشگاه‌های متنوع از نقاشی گرفته تا خوشنویسی و آثار حجمی درهای خود را روی مخاطبان گشوده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، گالری های تهران با آثار تازه ای از هنرمندان پیشکسوت و جوان تازه می شوند و هر جمعه با آثار هنری مختلف، رقابت پنهانی را برای جذب مخاطبان بیشتر به سوی خود آغاز می کنند. 

گالری راه ابریشم

گالری راه ابریشم به عنوان یک گالری تخصصی در زمینه نمایش عکس، این هفته نیز پذیرای نمایشگاهی از آثار عکس، ویدیو و چیدمان داریوش کیانی با عنوان «افزودنی‌های مجاز» است که روز جمعه 30 آبان گشایش خواهد یافت و تا 10 آذرماه پذیرای علاقه مندان است.

گالری راه ابریشم در خیابان لواسانی (فرمانیه غربی)، بین شهروند و آبکوه، شماره 103 واقع است.

گالری اعتماد 

گالری اعتماد 2  از امروز جمعه 30 آبان ماه در اختیار نمایش آثار نقاشی پروین امیرقلی است. امیرقلی در تازه ترین آثار خود به موضوع باورهای قدیمی مردم ایران پرداخته است.

این نمایشگاه که با عنوان «باورها» برپا خواهد شد تا 11 آذرماه در گالری اعتماد 2 به نشانی نیاوران، میدان یاسر، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان، پلاک 4  آماده بازدید علاقه مندان است.

گالری شماره 1 اعتماد نیز به طور همزمان میزبان نمایشگاهی از نقاشی‌های مصطفی چوب‌تراش خواهد بود. «وقتی صندلی ها صدای جوجه تیغی درمی آورند» عنوان این نمایشگاه است که از امروز جمعه 30 آبان تا 11 آذر ماه دایر است.

گالری بوم

سه بانوی نقاش نیز در یک نماشگاه گروهی آثارشان را امروز به گالری بوم می برند. این نمایشگاه با عنوان «سه نگاه» به آثاری از بیتا وكیلى، طاهره صمدى طارى و بهار بهبهانى‌ اختصاص دارد که وجه مشترک این سه هنرمند در موفقیت های بین المللی آنها و فروش آثارشان است. 

گالری بوم تا 12 دی ماه در خیابان ولى عصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربى، پلاك ١١ آماده بازدید علاقه مندان به این آثار است.

گالری ساربان

آثار خوشنویسی غلامحسین امیرخانی از پنجشنبه 29 آبان ماه در گالری ساربان روی دیوار رفته است. این نمایشگاه شامل تازه ترین آثار این خوشنویس پیشکسوت است. گالری ساربان در خیابان دکتر بهشتی، میدان تختی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، پلاک 8 واقع شده است.

گالری خاک

محسن وزیری مقدم نقاش پیشکسوت نیز امروز تازه ترین آثار نقاشی خود را با عنوان «شهود رنگ» در گالری خاک به نمایش می گذارد. وزیری مقدم از آثار خود که در دوران کم فروغی چشمانش خلق کرده است با عنوان نقاشی های کیهانی یاد می کند و این هفته مجموعه ای از این آثار را پیش روی علاقه مندان می گذارد.

نمایشگاه آثار این نقاش 90 ساله تا 20 آذرماه در گالری خاک به نشانی خیابان شریعتی، دو راهی قلهك، خیابان بصیری، كوچه ژیلا، شماره یک برپاست.

گالری والی

احمد خلیلی فرد، امروز مجموعه ای از آثارش را با رویکردی عاشقانه و عارفانه در گالری والی به نمایش می گذارد. این آثار به گفته خودش متأثر از پایمردی مردم کوبانی در مبارزه علیه داعش است. گالری والی از امروز 30 آبان ماه تا 11 آذرماه در میدان ونك، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 آماده بازدید علاقه مندان به این آثار خواهد بود.

گالری لاله

«من و پاییز» عنوان مجموعه ای از آثار نقاشی‌ مرتضی اسدی است که برنامه این هفته گالری لاله را تشکیل می دهد. این نمایشگاه از امروز 30 آبان ماه تا 12 آذرماه برپاست.

گالری لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی واقع است.

گالری آریا

گالری آریا نیز اولین هفته از آذرماه را به نمایشگاهی از آثار چوبی حمزه دفاعی اختصاص داده است. این نمایشگاه تا 7 آذر ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این آثار به آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، کوی زرین، پلاک 10 مراجعه کنند.

گالری شیرین

گالری شیرین که به تازگی مکان خود را به خیابان کریمخان زند، خیابان سنانیی، کوچه سیزدهم، پلا 5 تغییر داده است، به آثار نقاشی ایمان صفایی با عنوان «عامیانه» می پردازد و علاقه مندان برای دیدن این آثار می توانند تا 12 آذرماه به این گالری مراجعه کنند.

گالری ایده پارسی

گالری ایده پارسی این هفته پذیرای نمایشگاه عکس خواهد بود. «تن آدمی شریف است به جیب آدمیت» عنوانی است که فراز حبیب اللهیان برای عکس های خود انتخاب کرده است. این نمایشگاه از امروز جمعه 30 آبان ماه تا 5 آذرماه در این گالری به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک 28 برپاست.

گالری فرامرزی

علی اکبر صادقی، حسین ماهر و علی فرامرزی سه هنرمند از سه نسل پی در پی هستند که امروز آثارشان را در نمایشگاهی با عنوان «نیست» به نمایش می گذارند. این نمایشگاه تا 20 آذرماه در گالری فرامرزی به نشانی میدان ونک، خیابان ونک، روبروی مرکز خرید ونک، کوچه ارم، پلاک 6 ادامه دارد.

گالری شکوه

نمایشگاه آثار تذهیب و فوتو مدیا مامک آزرم‌گین با عنوان «فیروزه‌های کویر» از امروز جمعه 30 آبان تا 5 آذرماه در گالری شکوه دایر است. گالری شکوه در بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 واقع است.

کد خبر 2424691

برچسب‌ها

شهر خبر