۱۷ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور قزوین تحصیل می کنند

قزوین- خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو در هشت مرکز دانشگاهی پیام نور در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استان تحصیل می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهنگ میزانی در آئین افتتاح ساختمان جدید اداری و آموزشی دانشگاه پیامنور قزوین که  پنجشنبه شب با حضور فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور و معاونان فرهنگی، اجتماعی و اداری مالی این دانشگاه در سالن آمفی تئاتر جدید دانشگاه برگزار شد اظهارداشت: توسعه علمی دانشگاه و پذیرش دانشجو از دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی است که از ۱۷۰ هزار دانشجو در سال ۵۷ به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال جاری رسیده ایم.

وی افزود: آمار دانشجویی با دو برابر شدن جمعیت تا ۲۵ برابر شده که تا سال ۲۰۱۸ امیدواریم رتبه هشتم علمی را کسب کنیم.

میزانی بیان کرد: پیشرفت های علمی کشور امروز قابل توجه است و قادریم حتی خدمات فنی و مهندسی را صادر کنیم که برای تحقق برنامه های علمی توسعه کیفی دانشگاهها در اولویت فعالیت ها قرار گرفته است.

قزوین

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین تصریح کرد: توسعه کمی دانشگاهها در مقاطعی موجب شد تا امروز ادامه تحصیل برای همه علاقمندان فراهم شود لذا در این شرایط تنها باید به کیفی سازی تحصیل اقدام کنیم که لازمه آن تامین زیرساخت است.

این مسئول یادآورشد: ارنقاء آموزش و کیفی سازی تصحیل در دانشگاه پیام نور استان هم در دستور کار قرار گرفته و در حوزه علمی هم تلاش کرده ایم فضای آموزشی را با توجه به نیازها توسعه دهیم تا رفاه دانشجویان فراهم شود.

میزانی تصریح کرد: در حوزه عمرانی کارهای خوبی انجام شده و بسرعت در حال توسعه فضا هستیم که امروز ساختمان جدید میتواند بخشی از نیاز آموزشی را بخوبی تامین کند.

وی بیان کرد: حدود چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای جدید آموزشی به ۳۲۰۰ متر فضای قبلی اضافه شده و با دو هزار و ۵۰۰ متر فضای ورزشی مجموعه فضاهای دانشگاه به ۱۰ هزار متر مربع رسیده است که در فازهای بعدی با تجهیز شدن سیار بخشها دانشجویان از شرایط بهتری برخوردار خواهند شد.

در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو در ۸۰ رشته محل در هشت واحد دانشگاه پیام نور در سراسر استان تحصیل می کنند.

کد خبر 2425361

شهر خبر