تیم شهرداری گرگان از پتروشیمی بندر امام شکست خورد

گرگان – خبرگزاری مهر: نماینده گرگان در سوپرلیگ بسکتبال، برای سومین بار پیاپی شکست خورد و بازی را با اختلاف ۱۷ امتیاز به پتروشیمی بندر امام واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، از هفته چهارم رقابت های سوپرلیگ بسکتبال، شامگاه پنجشنبه تیم شهرداری گرگان به مصاف پتروشیمی بندر امام رفت و در حالی که از حمایت تماشاگران پرشور خود بهره می برد با اختلاف ۱۷ امتیاز نتیجه را واگذار کرد.

این دیدار که به قضاوت "محمد دوست" به عنوان سرداور، "محمدرضا صالحیان" و "ژوبین جلیلی" به عنوان داوران اول و دوم برگزار شد، با نتیجه ۷۱ بر ۵۴ به سود مهمان جنوبی به پایان رسید.

تیم شهرداری کوارترهای دوم و سوم را با امتیازهای ۱۶ بر ۱۵ و ۱۱ بر ۸ برنده از زمین خارج شد اما کوارترهای نخست و چهارم را به ترتیب با امتیازهای ۲۶ بر ۸ و ۲۲ بر ۱۹ به پتروشیمی واگذار کرد.

نیمه نخست

اسدالله کبیر، سرمربی شهرداری گرگان تیمش را با ترکیب "پویا تاجیک"، "بابک نظافت"، "کاوه نورافزا"، "هومن رضایی" و "بنی کوچویی" وارد زمین کرد و از سوی دیگر شاگردان مهران حاتمی با ترکیب "محمدرضا فلاحت"، "محمدرضا اکبری"، "بهنام یخچالی"، "میثم میرزایی" و "صمد نیکخواه بهرامی" پای به زمین بازی گذاشتند.

نخستین امتیاز بازی توسط "پویا تاجیک" برای شهرداری رقم خورد. تاجیک پس از گذشت ۳۵ ثانیه از زمان بازی، برای اولین و آخرین بار تیم شهرداری را از پتروشیمی پیش انداخت.

در ادامه تیم مدعی پتروشیمی بازی را در دست گرفت و در پایان کوارتر نخست را با نتیجه ۲۶ بر ۸ به سود خود به پایان رساند.

در کوارتر دوم، شهرداری به مدت ۵ دقیقه در حسرت کسب امتیاز باقی ماند تا اینکه پرتاب ۲ امتیازی تاجیک، بازیکن باتجربه تیم جمع امتیازهای این تیم دورقمی شد.

در ادامه شهرداری که از حمایت تماشاگران برخوردار بود بازی بهتری ارائه کرد و با درخشش تاجیک، با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به پیروزی رسید اما در مجموع، نیمه نخست با نتیجه ۴۱ بر ۲۴ به سود جنوبی ها به پایان رسید.

در نیمه نخست، پویا تاجیک از شهرداری با کسب ۱۳ امتیاز و صمد نیکخواه بهرامی به همراه محمد جمشیدی با کسب ۸ امتیاز، امتیازآورترین بازیکنان دو تیم بودند.

نیمه دوم

نماینده گرگان در نیمه دوم با ۲ تغییر نسبت به نیمه نخست وارد زمین بازی شد. "مجتبی بنی عقیل" و "امیرعباس محبت" به جای نورافزا و هومن رضایی از ابتدا وارد زمین شدند. تیم پتروشیمی اما بدون تغییر در ترکیب ابتدایی روانه بازی شد.

در کوارتر سوم این تیم شهرداری بود که بهتر از حریف مدعی خود ظاهر شد. در فاصله ۴ دقیقه مانده به پایان این کوارتر، تیم شهرداری با نتیجه ۴ بر یک پیش افتاد و تابلوی امتیازات نتیجه ۴۲ بر ۲۸ یه سود پتروشیمی را به ثبت رساند.

کوارتر سوم در نهایت با برتری ۳ امتیازی شهرداری اما در مجموع با نتیجه ۴۹ بر ۳۵ به سود آبی پوشان بندرامام خاتمه یافت.

تماشاگران در کوارتر چهارم شاهد بازی جذابی بودند. امیرعباس محبت پیش از گذشت تنها ۲۰ ثانیه موفق به کسب امتیاز برای تیم میزبان شد، هرچند ثانیه ای بعد به علت پایان محدودیت خطای انفرادی از زمین بازی اخراج شد.

پتروشیمی با درخشش جمشیدی کوارتر پایانی را با حساب ۲۲ بر ۱۹ به سود خود به پایان رساند و در پایان با نتیجه ۷۱ بر ۵۴ برنده بازی لقب گرفت.

در مجموع، "محمد جمشیدی" ملی پوش تیم پتروشیمی با کسب ۲۱ امتیاز و ۷ ریباند موثرترین بازیکن میدان بود. در تیم شهرداری نیز "پویا تاجیک" با کسب ۱۸ امتیاز و ۸ ریباند برتر از سایر بازیکنان لقب گرفت.

حواشی بازی:

بازی تیم های شهرداری گرگان و پتروشیمی بندر امام با حاشیه هایی همراه بود که گزیده آنها در ادامه آمده است:

 1. در حالی که بازی باید طبق برنامه راس ساعت ۱۶ آغاز می شد به علت حضور نیافتن ماموران نیروی انتظامی با تاخیری ۱۵ دقیقه ای شروع شد.
 2. همانند بازی خانگی قبلی شهرداری، حدود ۳ هزار تماشاگر از نزدیک برای تشویق تیم محبوب خود وارد سالن شدند.
 3. در جایگاه خبرنگاران دیرتر از گذشته باز شد و آن ها مدت زیادی منتظر مانده بودند.
 4. پیش از آغاز بازی، تماشاگران گرگانی به شدت "صمد نیکخواه بهرامی" کاپیتان تیم ملی و "حامد آفاق" و "حامد سهراب نژاد" که سابقه بازی در گرگان را دارند، مورد تشویق قرار دادند.
 5. تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان، نماینده تام الاختیار شهردار در تیم شهرداری، سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و رئیس اداره ورزش شهرستان گرگان از جمله افراد حاضر در جایگاه ویژه بودند. حضور "علی کلاتی" عضو شورای شهر در بین تماشاگران از نکات جالب توجه این بازی بود.
 6. شعبان قاری، پیشکسوت و پدر بسکتبال گرگان همچون بازی گذشته در کنار زمین و میز داوران مشغول تماشای بازی بود.
 7. غیبت رؤسای هیئت بسکتبال استان و شهرستان از جمله نکات تعجب برانگیز بازی شهرداری بود.
 8. هادی دهقان، کاپیتان اول شهرداری که به علت مصدومیت قادر با انجام بازی نبود در کوارتر نخست در کنار خبرنگاران نشست.
 9. "امیرعباس محبت" از تیم شهرداری در فاصله ۴ دقیقه مانده به پایان و "حامد آفاق" از پتروشیمی در فاصله ۵۳ ثانیه به پایان، با اتمام محدودیت خطای انفرادی از زمین بازی خارج شدند.
 10.  پس از پایان کوارتر سوم درگیری کوچکی بین بازیکنان دوتیم به وجود آمد و یکی از تماشاگران بطری آبی را به درون زمین پرتاب کرد و به همین خاطر کوارتر چهارم با تأخیر آغاز شد.
 11. در فاصله یک دقیقه و ۲۷ ثانیه مانده به پایان، اعتراض شدید تماشاگران به قضاوت، موجب ترک زمین از سوی داوران شد. داوران پس از گذشت ۵ دقیقه بازی را از سر گرفتند.
 12. بابک نظافت پس از پایان بازی به سمت رختکن داوران رفت و با آنها به گفتگو پرداخت.

شهرداری با این نتیجه، یک پیروزی و ۳ شکست در کارنامه دارد. این تیم با وجود شکست در برابر پتروشیمی، با ۵ امتیاز به مکان چهارم جدول صعود کرد.

بازی بعدی نماینده بسکتبال گرگان دوشنبه سوم آذر در زمین ثامن مشهد می شود.

کد خبر 2425410

برچسب‌ها

شهر خبر