ضرورت استفاده از ظرفیت خیران برای توسعه کتابخانه ها

بناب – خبرگزاری مهر: نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت خیران در جهت توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد باقری بنابی ظهر جمعه در آیین تجلیل از برترین های کتاب شهرستان بناب با بیان اینکه دولت به تنهایی توانایی لازم برای توسعه و تجهیز کتابخانه ها را ندارد، گفت: ما در کشور مشکل کتاب و کتابخانه داریم لذا بحث احداث کتابخانه باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با استقبال از تشکیل و راه اندازی مجمع خیرین کتابخانه ساز در بناب تصریح کرد: باید علاوه بر استفاده ازظرفیتهای خیران، از ظرفیتهای خالی مساجد نیز جهت راه اندازی کتابخانه استفاده شود و باید هیئت امنای مساجد نیز در این خصوص همکاری کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه بناب و روستاهای آن در بحث کتاب و کتابخوانی با مشکلات شدیدی مواجه هستند، اظهارکرد: بایستی از ظرفیت های خالی مساجد برای ترویج کتابخوانی در جامعه استفاه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب در ادامه این نشست با اشاره به برنامه های صورت گرفته در هفته کتاب در شهرستان بناب گفت: علیرغم وجود ۲ واحد کتابخانه عمومی، ۱۲ کتابخانه در مساجد و کتابخانه های دانشگاهها و حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) باز وضعیت کتاب و کتابخوانی در کشور و شهرستان بناب مناسب نیست.

حبیب صدقی از تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز در بناب خبرداد و گفت: با آغاز فعالیت این انجمن درسالهای آتی شاهد بهبود وضعیت کتاب و کتابخانه دراین شهرستان خواهیم بود.

به گفته وی، در سالهای اخیر تعداد نویسندگان کتاب نسبت به گذشته افزایش یافته و این اقدام ارزشمند جای بسی افتخار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب همچنین با بیان اینکه تبلیغ فعالیت مثبت کار مثبتی است؛ گفت: امیدواریم مردم با اهداء کتاب در طرح اهداء کتاب حضور چشمگیری داشته باشند.

صدقی درخاتمه از شهرداری بناب به خاطر همکاری در پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری برای توسعه کتابخانه ها تقدیر کرد.

کد خبر 2425623

برچسب‌ها

شهر خبر