ایران در حال اثبات عدم نیاز به مذاکرات است/ استکبار به دنبال نهادینه کردن اسلام آمریکایی است

ری – خبرگزاری مهر: امام جمعه موقت شهر ری با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: ملت، مسئولان و تیم مذاکرات هسته ای در حال اثبات این نکته هستند که ایران به هیچ عنوان در شرایطی نیست که نیاز به مذاکره داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه ری با اشاره ششم آذر ماه سالروز تأسیس بسیج مستضعفین به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) اظهار داشت: طبق نامگذاری توسط امام راحل، بسیج ارتش ۲۰ میلیونی و نیرومند اسلامی است با تفکراتی ایدئولوژیک و صددر صد اسلامی که اهداف اصلی آن پشتیبانی از نظام اسلامی و آرمان های امام(ره) و ارزش های دینی است.

وی بر موضوع قدس تأکید کرد و افزود: این روزها رژیم اشغالگر قدس و صهیونیست ها برای یهودی سازی قبله اول مسلمین تلاش های بسیار زشتی را انجام داده اند و در زمینه شهرک سازی در سرزمین قدس تحرکاتی داشته اند.

استکبار به دنبال نهادینه کردن اسلام آمریکایی است

این مسئول به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد و ادامه داد: دنیا و استکبار جهانی به دنبال این هستند که اسلام را زشت و دروغین و اسلام آمریکایی را زیبا جلوه دهند و نهادینه کنند، آنها با اندیشه هایی که در سر می پرورانند برای عمل به این توطئه بسیار وحشتناک و خطرناک از هر ابزاری استفاده می کنند.

امام جمعه موقت ری گفت: که یکی از اندیشه های شوم آنها آموزش دادن تروریست ها و راه اندازی گروه هایی با نام داعش و امثال آن است که می خواهند این گروه ها را به جان مسلمانان و شیعیان بیندازند و به اسم گروه های اسلامی تندرو نام گذاری کنند لذا همه گونه حمایتی را از آنان دارند و هدف آنان این است که اسلام را لکه دار و در مقابل دید افکار عمومی بدنام کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به مذاکرات با ۱+۵ عنوان کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب گفتمان های منطقی و مستدل و در عین حال عزتمندانه و عزت مدارانه است و این ملت عاشورایی در پرتو انقلاب عاشورا و مکتب سیدالشهدا (ع) شعار هیات من الذله از زبانش نمی افتد.

ما در حال اثبات عدم نیاز به مذاکرات هستیم

خطیب جمعه ری ادامه داد: سربازان خط مقدم ما به تعبیر رهبری در جبهه ای ایستادگی کرده و می جنگند که برای رسیدن به پیروزی منتظر فرصت هستند، ملت ایران در قالب اصولی اسلامی انقلاب کرده و زندگی می کنند که به مذاکرات به عنوان نیاز نگاه نمی کنند و آن را نیاز دشمن می پندارند.

وی خاطرنشان کرد: ملت، مسئولان و تیم مذاکرات هسته ای در حال اثبات این نکته هستند که به ایران هیچ عنوان در شرایطی نیست که نیاز به مذاکره داشته باشد.

تمرد و ناسپاسی از خداوند پیامدهایی به دنبال دارد

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگر سخنان خود دوستان ناباب و نادرست یکی از عوامل سو عاقبت هستند و نا فرمانی و ناسپاسی از خداوند، یکی دیگر از عوامل سو عاقبت محسوب می شود که راه کمال و تعالی انسانها را سد می کند.

وی با اشاره به دعای هشتم صحیفه سجادیه حضرت زین العابدین(ع) افزود: هر معصیت، تمرد و ناسپاسی بطور قطع پیامدها و تأثیراتی دارد و مسلما عکس العمل گناه در قیامت حتمی است اما بعضی گناهان در دنیا پنیز یامدهای آنی یا با تأخیر خواهند داشت.

گناه، نردبان تکامل و ترقی را برمی دارد

امام جمعه موقت شهرری در خصوص معنا شناسی و مغهوم یابی گناه گفت: براساس آیات وحی و کلام الله مجید، انجام کارهای خلاف عقل و شرع را گناه گویند و آنچه از انسان بر اساس تمایلات شخصی قوای شخصی که برگرفته از قوای جنسی و یا غضب و یا تمایلات دیگر که بر خلاف شرع و عقل باشد سرزند، گناه گفته می شود.

این مسئول ادامه داد: اولین پیامدی که از گناه در قرآن و فرمایشات امام صادق (ع) می توان مشاهده کرد این است که خداوند هرگز نعمتی را به بنده و بندگانش نداده است که آن را بگیرد و سلب شود، مگر آنکه بنده مرتکب گناه شده است لذا ما براساس آموزه های دینی مأمور یه ترک گناه هستیم و آنچه که انسان را سریعتر به سعادت می رساند، مخالفت و مبارزه با هوای نفسانی و گناهان است و بر اساس فرمایش حضرت علی علیه السلام، ترک گناه از توبه ساده تر و راحت تر است.

کد خبر 2425679

شهر خبر