سفر  کوتاه استاندار تهران به پیشوا/ ضریح امامزاده شاخص استان تهران غبارروبی شد

پیشوا - خبرگزاری مهر: استاندار تهران در جریان سفر به پیشوا در آیین غبارروبی مضجع مطهر امامزاده جعفر بن موسی کاظم(ع) - امامزاده شاخص استان تهران - حضور یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز سید حسین هاشمی به منظور حضور در آیین غبارروبی مضجع مطهر امامزاده جعفر بن موسی کاظم(ع) و شرکت در جلسه هماهنگی کنگره بزرگداشت این امامزاده واجب التعظیم به شهرستان پیشوا سفر کرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران و مسئولان شهرستانی نیز استاندار را در این مراسم همراهی کردند.

بر اساس نظر سازمان اوقاف و امور خیریه و به پاس احترام و تکریم از امامزاده جعفربن موسی کاظم(ع)، این امامزاده به عنوان امامزاده شاخص استان تهران در سال ۹۳ انتخاب شد و قرار است کنگره ملی شخصیت جعفر بن موسی بزودی در پیشوا برگزار شود.

امامزاده جعفر(ع) پیشوا به عنوان قطب معنوی این شهرستان محسوب شده که صحـن و ســرای زیبـا و مطهـرش هر روزه منزلگه هزاران عاشق دلسـوخته به خـاندان عصمت و طهارت (ع) است.

امامزاده جعفر از فرزندان حضرت موسي بن جعفر(ع) است که در قريه خوار در اطراف مدينه منوره زندگي مي کردند و جمعي از آن قريه تصميم گرفتند به خدمت حضرت علي بن موسي الرضا (ع) در مرو مشرف شوند که امامزاده جعفر را به سرپرستي خودشان انتخاب کردند، زمانیکه به ايران آمدند، مأمون حضرت رضا (ع) را شهيد کرده بود و  مأموران مأمون، با اين گروه در اطراف ساوه جنگيدند و عده اي از اين جمع در آن درگيري شهيد شدند.

در این مراسم سید حسین هاشمی خدمت به امامزادگان واجب التعظیم را یک امتیاز و سعادت برای دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت عنوان کرد و از مقام امامزاده جعفربن موسی کاظم(ع) تجلیل کرد.

استاندار تهران در ادامه به همراه مردم شهید پرور پیشوا پس از ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، با گلاب ناب ضریح مطهر امامزاده جعفر بن موسی کاظم(ع) را شستشو دادند.

هاشمی در ادامه برنامه سفر کوتاه خود به پیشوا با حضور در نمایشگاه دستاوردهای بسیج این شهرستان، از نزدیک با آخرین تلاش های بسیجیان و جان بر کفان انقلاب اسلامی آشنا شده و با تجلیل از تلاش های بسیج برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بر ادامه یافتن راه و مسیر شهدا تأکید کرد.

گفتنی است؛ این مسئول که قرار بود در سفر به پیشوا از چند پروژه کشاورزی بازدید کرده و پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز را افتتاح کند، به علت مشغله کاری به تهران بازگشت و ادامه مأموریت در پیشوا را به ترکی معاون مالی و برنامه ریزی خود سپرد.

بر اساس گزارش های رسیده آبرساني به مناطق كشاورزي روستاهاي پيشوا، آسفالت روستاها، تامين وام هاي كشاورزي، برق رساني به واحدهاي توليدات صيفي جات، تامين هزينه براي پوشش انهار در مناطق مختلف، گازرساني و اعطاي وام با سود كم براي توسعه گلخانه هاي شهرستان از جمله دستاوردهاي سفر معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري به شهرستان پيشوا است.

کد خبر 2427326