سینما زبانی گویا برای بیان معرفتها است

ساری - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، با اشاره به میزبانی استان برای جشنواره وارش، زبان سینما را زبانی گویا برای بیان معرفت ها دانست.

به گزارش خبرنگار مهر،  علیرضا یونسی رستمی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد برگزاری جشنواره بین المللی فیلم وارش، زبان ادبیات نمایشی و سینما را زبانی گویا برای بیان معرفت ها، ادراكات و تجربیات ناب بشری در قالب هنر دانست و بیان داشت: فیلمسازان باید از این فرصت برای ارایه فیلم های فاخر و هنری بهره گیری کنند.

وی یاد آور شد: از ابزار هنر باید برای معرفی فرهنگ دینی و ارزش های انسانی و مذهبی به نحو بایسته استفاده شود.

یونسی با بیان این كه برگزاری جشنواره های هنری و فرهنگی باید زمینه تجهیز این مراكز را فراهم آورد، اظهار داشت: هشتمین جشنواره فیلم وارش باید با بهترین و با شكوه ترین وجه برگزار شود و استان در این راستا از هیچ كوششی فرو گذار نخواهد كرد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره فرصتی مغتنم برای تجلی هنر و خلاقیت هنرمندان استان است و می تواند موجبات رونق هنر در مازندران و ایجاد شور و نشاط در استان را فراهم آورد.

معاون استاندار با بیان این كه این جشنواره باعث فراهم شدن زمینه شكوفایی توانمندی های بالقوه هنرمندان خواهد شد، گفت: مازندران در دوره های پیشین اثبات كرده كه توانایی برگزاری مطلوب این جشنواره را دارد و همه دستگاه های مسوول و هنرمندان و نخبگان هنر سینما باید استان را در برگزاری با شكوه این رخداد هنری یاری رسانند.

یونسی خاطرنشان ساخت: تجربیات استان های دیگر و دیدگاه ها و نقطه نظرات نخبگان، صاحب نظران و هنرمندان سینما در راستای برگزاری مطلوب این جشنواره اخذ شود.

هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش، پانزدهم لغایت هیجدهم دی ماه در شهرستان بابل برگزار می شود.

کد خبر 2427919

برچسب‌ها