لزوم اطلاع رسانی گسترده برنامه های هفته پژوهش در لرستان/ از فعالیت جزیره ای پرهیز شود

خرم آباد - خبرگزاری مهر: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان بر لزوم اطلاع رسانی گسترده برنامه های هفته پژوهش در لرستان تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید از فعالیت های جزیره ای پرهیز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کورانی فر ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه پژوهش و فناوری استان لرستان بر ضرورت کیفیت بخشی به برنامه های هفته پژوهش و فناوری در لرستان تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه جشنواره علم تا عمل و برنامه های هفته پژوهش در لرستان پیش از این خیلی مظلومانه و غریبانه برگزار می شده است.

وی با بیان اینکه اخباری که در این رابطه از صدا و سیمای مرکز لرستان پخش می شود بسیار کوتاه بوده و محدود به چند ثانیه می شود افزود: این امر باعث می شود اهداف برگزاری هفته پژوهش چندان تبیین نشده و به این سوال در اذهان مردم پاسخ داده نشود که طی هفته پژوهش چه چیزی دنبال شده و هدف از برگزاری این برنامه ها چیست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان با بیان این مطلب که بخشی از مسئولان و مردم از موضوع جشنواره علم تا عمل مطلع نیستند بیان داشت: برای برگزاری برنامه های هفته پژوهش و فناوری زحمات زیادی کشیده می شود ولی بازدهی لازم را نداشته و نتایج خوبی از آن حاصل نمی شود.

کورانی فر بر ضرورت اطلاع رسانی در زمینه برگزاری برنامه های هفته پژوهش در لرستان تاکید کرد و گفت: صدا و سیما و رسانه های مجازی و نوشتاری استان بایستی اطلاع رسانی مناسبی در این زمینه داشته و فضای استان را به سمت فضای هفته پژوهش و فناوری سوق دهند.

وی عدم بازدیدهای مناسب از نمایشگاههای دایر شده در این هفته را یکی دیگر از ضعف های ناشی از خلاء اطلاع رسانی و نبود فضای کافی در محل برگزاری نمایشگاه ها دانست و عنوان کرد: بایستی طوری برنامه ریزی شود که مدیران، دانشجویان و بخش خصوصی از نمایشگاههای هفته پژوهش و فناوری دیدن کنند به گونه ای که همه اذهان را درگیر موضوع پژوهش کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان از جزیره ای کار کردن دستگاه ها در این رابطه گلایه کرد و افزود: متاسفانه در برخی موارد دیده می شود که افراد در کارهای انفرادی موفق هستند ولی در کارهای گروهی و جمعی مشکل دارند لذا دستگاه های مرتبط با هفته پژوهش بایستی با همدیگر هماهنگ بوده تا کارها را به خوبی پیش ببرند.

کورانی فر بیان داشت: شرایط و ضرورت استان و همچنین مطالبه مردم این است که از کارهای کلیشه ای و تکراری پرهیز شود تا به آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم بنابراین با انسجام و هماهنگی می توان مطابق مصلحت مردم و استان عمل کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که هفته پژوهش و فناوری امسال متفاوت تر و بهتر از سال های دیگر برگزار شود.

کد خبر 2428873

برچسب‌ها