لاریجانی: تمدید مذاکرات کار عاقلانه‌ای بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای میان ایران و ۱+۵ گفت: تمدید مذاکرات کاری عاقلانه بود چراکه این مذاکرات سیاسی هنوز همه ابعادش روشن نشده بود و اختلاف نظرهایی وجود داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع بسیجیان قوه مقننه تمدید مذاکرات را کاری عاقلانه خواند و گفت: مذاکرات سیاسی هنوز همه ابعادش روشن نشده بود و اختلاف نظرهایی وجود داشت بنابراین باید به آن زمان می دادیم که دقیق تر این مذاکرات صورت گیرد.

وی تاکید کرد: تمدید مذاکرات با توافق طرفین کار عاقلانه ای بود.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت آنچه که می تواند سرمایه آینده مذاکرات باشد ویژگی حمایت مردمی، همبستگی درونی، اتکا به داخل در زمینه اقتصادی و توجه به ظرفیت هاست.

وی ادامه داد: ابتدا همین نکته وجود داشت که باید اتکای ما به نیروهای داخلی باشد که بسیج یکی از این ظرفیت هاست.

لاریجانی عضویت ۸۰ درصد از کارمندان مجلس شورای اسلامی در بسیج را امری مهم خواند و گفت: در ابتدا که بسیج پایه‌گذاری شد، فکر نمی‌کردیم که به چنین حرکت ماندگار و بالنده‌ای تبدیل شود.

وی با اشاره به عملکرد معجزه‌گونه بسیج در دفاع مقدس عنوان کرد: بسیج، سرنوشت دفاع مقدس را عوض کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیج در ادامه فعال تر شده و به مکتبی تبدیل شد که یکی از دستاوردهای دفاع مقدس تبدیل بسیج و مکتب است. بسیج مکتبی مقدس و پرقدرت است.

لاریجانی با بیان اینکه هر زمان انقلاب نیاز به تحول داشت، بسیج وارد شده است، تصریح کرد: باید همیشه زمینه‌های رشد این حرکت را فراهم کرد تا این حرکت پایدار و روبه رشد باشد.

وی تاکید کرد: جریان بسیج در دل های مردم امیدواری و اتکاء به نفس ایجاد کرد که ارزش بالایی داشت. اگر این اتکاء به نفس وجود نداشت، مجبور بودیم به نحو دیگری عمل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عملکرد جمهوری اسلامی ایران و ایستادگی در مقابل قدرت‌ها ناشی از روحیه خوداتکایی است، در مساله هسته ای هم روحیه خوداتکایی، کشور را به این توفیقات رساند.

لاریجانی اظهار داشت: جوانان ما با روحیه خوداتکایی تکنولوژی هسته ای را به دست آوردند، علی‌رغم اظهارات کینه‌توزان این تکنولوژی چیزی نبود که بتوان آن را وارد کرد. زحمت مجاهدانه نیروهای داخلی و جوان موجب شد ایران به چنین تکنولوژی دست یابد.

 

کد خبر 2428876

شهر خبر