هوای پایتخت در یک قدمی شرایط پاک

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 55 در یک قدمی شرایط پاک قرار گرفت.

دکتر وحید حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه­های سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده منواکسیدکربن نسبت به روز گذشته درهمین ساعت کاسته شده است . به این ترتیب میانگین غلظت تمام  آلاینده ها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا  در حال حاضر در شرایط سالم است.

به گفته وی، درحال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در هیج یک از ایستگاههای پایتخت بالاتر از استاندارد نبوده  و هیچ منطقه ای در شرایط ناسالم نیست.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد است. به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ساعات ظهر به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط سالم باقی بماند .

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در  منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

کد خبر 2429372

شهر خبر