دانشگاه سمنان

سمنان – رئیس دانشگاه سمنان از برگزاری همایش ملی کار آفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی به میزبانی این دانشگاه خبر داد و گفت: این همایش در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه سالجاری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباس هنر بخش رئوف صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه سمنان ضمن اشاره به همایش ملی کار آفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی به همت گروه عربی دانشگاه سمنان و همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی اظهار داشت: این همایش در راستای تحقق اهداف نقشه جامع علمی و با حضور مدیران گروه های عربی دانشگاه های کشور برگزار شود.

وی بازنگری اهداف و سرفصل های رشته زبان وادبیات عربی به منظور تقویت بنیه علمی دانشجویان برای ورود به بازار کار و شناسایی راهکارها، فرصت های کسب و کار و ارتباط با بازار کار برای دانش ­آموختگان رشته زبان وادبیات عربی را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش ذکر کرد.

رئیس دانشگاه سمنان همچنین تصریح کرد: تجاری سازی و کارآفرینی در رشته زبان و ادبیات عربی و چالش ها و راهکارهای آموزشی و پژوهشی برای ورود به بازار کار در رشته زبان و ادبیات عربی از جمله محورهای این همایش دو روزه است و علاقه مندان می توانند اصل مقالات خود را تا اول بهمن ماه به آدرس  arabic@semnan.ac.ir ارسال کنند.

هنر بخش رئوف با یادآوری اینکه مقالات برگزیده در دو مجله علمی پژوهشی "دراسات في اللغة العربية وآدابها" و "انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی" به چاپ می رسد، تصریح کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس الکترونیکی http://www.arabic.semnan.ac.ir/index.aspx  مراجعه کنند.

همكاري عضو هيئت علمي دانشگاه سمنان به عنوان تنها ایرانی در طرح تحقيقاتي بين المللي پيش بيني رانش زمين

رئیس دانشگاه سمنان همچنین از دكتر عليرضا بحيرايي عضو هيئت علمي دانشكده رياضي این دانشگاه به عنوان همكاري علمي و تنها ایرانی در طرح بين المللي مدل و نرم افزار جديد اندازه گيري و پيش بيني ريسك رانش زمين نام برد و گفت: اين طرح تحقيقاتي با همكاري دانشگاه مالزي و ژاپن اجرا شد و استاد دانشگاه سمنان، در گروه مدلسازي رياضي در زمينه مربوط به شاخص سازي و مدل سازي ريسك اين طرح تحقيقاتي همكاري کرده است.

هنر بخش رئوف خاطرنشان کرد: مدل و نرم افزار مربوطه نيز اخيراً به ثبت رسيده و در سایت http://patentscope.wipo.int/search/en/WO۲۰۱۳۰۰۹۱۶۰  در دسترس است.

وی علت همكاري استاد دانشگاه سمنان به عنوان تنها عضو ايراني در اجراي اين طرح تحقيقاتي، داشتن مهارت و دانش فني مدلسازي و شاخص سازي ريسك پويا (ديناميك) ذکر کرد و افزود: اين طرح در علوم زمين شناسي و هيدرولوژي و پيش بيني رانش زمين قابل اجرا و بهره برداري است.

عضویت استاد دانشگاه سمنان در کمیته بازنگری آئین نامه بتن ایران

رئیس دانشگاه سمنان همچنین از دکتر علی خیرالدین استاد دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه به عنوان عضو کمیته دائمی بازنگری آئین نامه بتن ایران و کمیته تخصصی مبحث نهم مقررات ملی ساختمان نام برد و افزود: ابلاغ مربوط به این کمیته که مدت آن دو سال است، از سوی محمد مهدی رحمتی معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و محمد شکر چی زاده رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی صادر شده است.

هنر بخش رئوف همچنین در خاتمه تصریح کرد: دکتر علی خیرالدین علاوه بر عضویت در این کمیته، در ابلاغی از سوی محمد تقی احمدی رئیس شورای تدوین مقررات ملی ساختمان به عنوان عضو وابسته کمیته تخصصی مبحث نهم مقررات ملی ساختمان با عنوان طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه هم منصوب شد.

کد خبر 2432588

برچسب‌ها