عملیات  احداث دو طرح نیروگاهی در منطقه ویژه خلیج فارس آغاز شد

بندرعباس - عملیات اجرایی احداث دو طرح نیروگاهی به ظرفیت های 235 و 500 مگاوات برق عصر سه شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار هرمزگان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود هندیان مدیرعامل منطقه ویژه خلیج فارس در خصوص این طرح ها عنوان کرد: نیروگاه 235 مگاواتی هرمز به روش سیکل ترکیبی با یک واحد گازی 160 مگاواتی و یک واحد بخار 75 مگاوات با سرمایه گذاری 75 میلیون یورو و 180 میلیارد ریال توسط شرکت توسعه برق غدیر اوکسین اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت Sipa آلمان و اوکسین غدیر دویچلند  پیمانکاران خارجی طرح مذکور هستند که مقرر است در ابتدای سال 1394 واحد گازی پروژه و در ابتدای سال 1395 واحد بخارآن در مدار تولید قرار گیرد.

هندیان افزود: در مرحله احداث حدود 500 نفر و در مرحله بهره برداری 100 نفر در این طرح به صورت ثابت فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه خلیج فارس در ادامه تصریح کرد: برای تامین برق صنایع آلومینیوم منطقه  طرح نیروگاه 500 مگاواتی هرمزان (المهدی) با روش سیکل ترکیبی در قالب دو واحد گازی  با ظرفیت332 مگاواتی و یک واحد بخار به ظرفیت 160 مگاوات با سرمایه گذاری250 میلیون یورو و 1550 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی در 22 هکتار زمین  عملیاتی خواهد شد.

وی اظهار داشت: این طرح نیز بالغ بر 500 نفر شغل در دوران احداث و 150 نفر در دوران بهره برداری ایجاد خواهد نمود که مطابق پیش بینی ها در نیمه دوم سال 94 دو واحد گازی و در نیمه اول سال 95 واحد بخار آن به بهره برداری و تولید خواهد رسید.

هندیان هدف از اجرای این دو پروژه را برای صنایع مستقر در منطقه حائز اهمیت دانست و افزود: صنعت باید دارای انرژی پایدار و قابل اتکا باشد به گونه ای که جریان تولید در هیچ شرایطی متوقف نشود.

مدیرعامل منطقه ویژه خلیج فارس بیان داشت: انرژی برق برای صنایع مستقر به  معنای روح در یک پیکر است لذا برای افزایش توان تولید ، حفظ کیفیت ، کاهش هزینه های  ناشی از قطعی برق و رقابت در بازارهای بین المللی می بایست طرحی نو بدون وابستگی به شبکه ملی را  پیاده سازی کرد و به همین منظور تلاش شد با یک برنامه ریزی منسجم در راستای تحقق تولید 3000 مگاوات برق مذاکراتی با سرمایه گذاران این دو پروژه صورت گرفت.

کد خبر 2434905

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =