وقتی فرماندار نماینده مجلس می شود/ درد دل با استاندار

میانه: سفر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان میانه که به منظور تصویب سند تدبیر و توسعه میانه انجام شده بود، با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی که یکشنبه شب در راستای سفرهای شهرستانی خود به میانه سفر کرده بود، در ابتدا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در این شهرستان شرکت کرد.

در این جلسه که تمامی مسئولان استانی و شهرستان میانه شرکت کرده بودند، حیدری آزاد، فرماندار میانه در ابتدا حاضران را به دیدن کلیپی از توانمندی های این شهرستان فرا خواند.

هرچند این کلیپ بیشتر از آنکه نمایش توانمندی های میانه باشد، بیشتر ارائه توانمندی های خود فرماندار بود به گونه ای که پس از پایان این کلیپ، سید بهلول حسینی، نماینده مردم میانه در مجلس به کنایه به فرماندار گفت: امیدواریم آقای حیدری آزاد با این اوضاع کاندیدای مجلس نشوند وگرنه می توانند رقیب خطرناکی برایمان باشند.

سید بهلول حسینی نماینده مردم میانه

میر بهلول حسینی در ابتدای سخنان خود با انتقادی از موضوع هدفمندی یارانه ها گفت: من هنوز هم نفهمیده ام که توجیه عقلی و شرعی موضوع هدفمندی یارانه چیست و چه کسی و با کدامین دلیل این موضوع را در کشور مطرح کرد.

وی همچنین با اشاره به طرح موضوع امر به معروف در مجلس گفت: اولین چیزی که با گفتن کلمه امر به معروف به ذهنمان می آید بحث حجاب است که باید در این خصوص دامنه امر به معروف را گسترده تر کنیم و نباید امر به معرو ف و نهی از منکر تنها به بحث حجاب محدود شود.

موضوع پایاب سد آیدوغموش و اشتغال زایی آن برای ۲۰ هزار جوان و همچنین مشکل آب و وضع راه های شهرستان موضوعی بود که نمایندگان و امام جمعه شهرستان از آن انتقاد می کردند.

در حالی که نوبت به فرماندار میانه برای ارائه عملکرد رسیده بود وی از حادثه تلخ تصادف مدیر کل بهزیستی استان خبر داد و گفت: جاده های شهرستان از وضع خوبی برخوردار نیستند و خبر بدی که هم اکنون به تمامی حاضران باید بدهم تصادف مدیر کل بهزیستی استان در راه قره چمن به میانه است که هم اکنون ارشد زاده، مدیر کل بهزیستی به بیمارستان مرند و راننده وی به بیمارستان تبریز منتقل شده است.

طبق پیگیری های خبرنگار مهر، محسن ارشد زاده و راننده وی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بستری بوده و سر ارشد زاده به دلیل شکستگی چندین بخیه خورده است.

حیدری آزاد نیز همانند نمایندگان و امام جمعه شهرستان از موضوع سد آیدوغموش و بیکاری جوانان گله کرد به گونه ای که استاندار آذربایجان شرقی در ابتدای سخنان خود به فرماندار گفت: امروز فرماندار میانه نیز در شمار نماینده ها قرار گرفته و هم اکنون شهرستان میانه مثل اینکه سه نماینده مجلس دارد زیرا حیدری آزاد نیز همانند نمایندگان از وضع شهرستان گله کرده و مشکلات زیادی را مطرح کرد.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در سخنان خود با اشاره به نبود برنامه ریزی در دولت های قبلی گفت: حتی در بدو ورودم به استان برخی مدیران اقتصادی از نبود برنامه ریزی مشخص در امور مدیریتی گله مند بودند.

در پایان این جلسه پس از بررسی سند توسعه و تدبیر میانه، این سند با ۱۸ رای موافق و یک رای مخالف به تصویب رسید.

بازدید از پروژه راه آهن میانه- تبریز از دیگر برنامه های استاندار در این سفر بود که طبق گفته های وی برای تکمیل این طرح نیاز به هزار میلیارد تومان است که در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده و تاکنون ۶۰ درصد آن تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه در پی استفاده از فاینانس برای تکمیل این طرح هستیم، گفت: تکمیل این پروژه هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد که با توجه به وضع اقتصادی دولت نمی توان شاهد تحقق این مبلغ بود.

نشست استاندار با منتخبین مردم میانه از دیگر بخش های این سفر بود که طی این جلسه منتخبین اقتصادی، صنعتی، آموزشی و هنری درد دل ها و مشکلات خود را با استاندار در میان گذاشتند.

جلیل اجلی، منتخب حوزه آموزشی در این دیدار با اشاره به توسعه نامتعادل امکانات آموزشی در کشور و استان، خواستار راه اندازی رشته های علوم پزشکی، دانشکده پیراپزشکی، پژوهشکده تربیت بدنی و دانشکده علوم قرآنی در این شهرستان شد.

حافظه شیخ الاسلامی، رئیس شورای شهر میانه نیز در این جلسه خواستار ایجاد فرصت های برابر شغلی برای بانوان شد و استفاده از بانوان توانمند را در عرصه های مدیریتی ضروری دانست.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

سخنران بعدی، سعید انگوتی از فعالان حوزه صنعت شهرستان بود. طولانی شدن سخنان وی که از مظلومیت تولیدکنندگان شهرستان سخن می گفت سبب اعتراض مجری برنامه و دادن کاغذی به وی توسط مجری به معنای اتمام وقت شد.

وی در این هنگام خطاب به مجری گفت: هر چه قدر هم کاغذ بدهید سخنانم را تمام نمی کنم پس خودتان را به زحمت نیندازید. در این هنگام مجری برنامه فرا رسیدن وقت نماز را به وی یادآور شد اما انگوتی این بار نیز دست از سخنرانی برنداشت.

رسول زاده، نماینده فرهنگیان میانه نیز با اشاره به اینکه این شهرستان مهد پرورش معلمان است، گفت: معلمان این شهرستان بارها در ارزیابی های مختلف به عنوان معلمان برتر کشور قرار گرفته اند از سوی دیگر همه ساله نمایندگانی از میانه در بین نفرات برتر کنکور و رتبه های تک رقمی و دو رقمی قرار می گیرند.

استاندار آذربایجان شرقی پس از شنیدن سخنان این منتخبان خطاب به مردم میانه گفت: نمی دانستیم شما این همه سخنور و خطیب در شهرستانتان دارید.

وی با بیان اینکه صدای پای توسعه میانه به گوش می رسد، همدلی مسئولان شهرستان را در راستای این پیشرفت قابل تحسین دانست.

جبارزاده در ادامه با اشاره به حمایت ویژه دولت تدبیر و امید از بخش خصوصی گفت: در دولت های قبلی برخی رقابت ها بین بخش خصوصی و دولتی دیده می شد به گونه ای که اگر در نقطه ای یک شرکت خصوصی زده می شد در مقابل آن یک اداره دولتی قرار می گرفت و بخش دولتی در تمامی امورات دخالت می کرد به گونه ای که استانداری حتی برای خود سلسله نانوایی هایی داشت که این امر در جای خود تعجب آور است.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ درصد زمان خدمت دولت تدبیر و امید گذشته است، گفت: فرصت ها همچون ابر بهاری در حال گذر هستند.

جبارزاده گفت: من فکر می کنم که میانه ویترین آذربایجان است زیرا می خواهیم میانه را شهری بکنیم که به عنوان الگوی دیگر شهرها مطرح شود.

.....................................................
نگارنده: فائزه زنجانی

کد خبر 2437561

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =