ثبت‌نام از نامزدهای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران آغاز شد

دو ماه پس از تغییرات در ترکیب هیئت مدیره تحادیه چاپخانه‌داران تهران از جمله تغییر رئیس این اتحادیه، ثبت‌نام از نامزدهای عضویت در هیئت مدیره این اتحادیه برای انتخابات سال بعد، آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، علاقه‌مندان به عضویت در هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران با داشتن شرایط زیر می‌توانند ظرف ۱۵ روز کاری نسبت به ثبت نام در انتخابات اقدام کنند.

در فراخوان مربوطه که به امضای محمد جعفرنیا رئیس هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی رسیده، آمده است: بر اساس ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی انتخابات اتحادیه‌های صنفی، در نظر است انتخابات هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران برگزار شود. لذا از واجدین شرایط عضویت در هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف مزبور که در ذیل شرایط آنان اعلام شده، دعوت به عمل می‌آید تا از روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ لغایت روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ به مدت ۱۵ روز (بدون احتساب ایام تعطیل) شخصاً با در دست داشتن مدارک ذیل به هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی واقع در میدان ولیعصر، نبش پاساژ اهداء، کوچه ارژنگ پلاک یک، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، طبقه هشتم اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی مراجعه و ثبت نام کنند.

شرایط داوطلبین: تابعیت جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم ممنوعیت تصرف در اموال مانند حجر، ورشکستگی و افلاس، نداشتن سوءپیشینه کیفری موثر و عدم اعتیاد به مواد مخدر (در این خصوص استعلام مربوطه از سوی هیات اجرایی صادر می شود)، عدم اشتغال به فساد، داشتن حداقل مدرک دیپلم برای افراد فاقد سابقه عضویت در هیات مدیره اتحادیه (مدرک تحصیلی یا گواهی نامه معتبر از اداره کل آموزش و پرورش)، حداکثر سن در زمان ثبت نام هفتاد و پنج سال، داشتن پروانه کسب معتبر دائم: پروانه کسب معتبر پروانه کسبی است که تاریخ اعتبار آن منقضی نشده، صاحب پروانه تغییر شغل نداده و واحد صنفی خود را به غیر واگذار و یا اجاره نداده، واحد صنفی فعال و مکان آن تغییر نیافته باشد و وثاقت و امانت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام هم شامل شش قطعه عکس ۴*۶ جدید، سه برگ تصویر پروانه کسب همراه با اصل آن، سه سری تصویر از کلیه صفحات شناسنامه همراه با اصل آن، سه برگ تصویر کارت ملی همراه با اصل آن، سه برگ تصویر گواهی دیپلم به همراه اصل آن، سه برگ تصویر اعتبار نامه جهت افرادی که دارای سابقه عضویت در هیات مدیره هستند.

فراخوان مربوطه در حالی منتشر شده است که هیئت مدیره اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران ۲۲ مهرماه امسال، در جلسه‌ای فوق‌العاده تصمیم به برگزاری انتخابات برای تعیین هیئت مدیره جدید گرفت. در این جلسه همچنین ، علی نیکوسخن از ریاست این اتحادیه کنار گذاشته شد و به همین نسبت هم ترکیب هیئت مدیره دستخوش تغییر شد؛ بر این اساس، در انتخابات داخلی اتحادیه مذکور، در نهایت بهمن پورمند جایگزین علی نیکوسخن در سمت ریاست این اتحادیه شد.

همچنین احمدرضا اعتماد مظاهری به عنوان نایب رئیس این اتحادیه انتخاب شد. مصطفی تینای تهرانی هم که تا پیش از این تاریخ (۲۲ مهر) به عنوان نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران فعالیت می‌کرد، به دلیل باطل شدن جواز چاپخانه‌اش در حال حاضر فاقد مجوز واحد صنفی چاپی است و بنابراین از این سمت کنار گذاشته شد.

موضوع تغییرات در ریاست اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از یک سال قبل و با بالا گرفتن بحث جوازهایی که به واحدهای چاپی دیجیتال داده می‌شد و همچنین برخی موارد دیگر، مطرح بود که البته نیکوسخن همواره اتهام بروز چنین تخلفاتی را رد کرده بود و در جلسه‌ای هم با مسئولان مربوطه، دفاعیات مفصلی در این خصوص ارائه کرده بود.

با این حال فشارها بر رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برای کناره‌گیری از این سمت همچنان ادامه یافت اما نیکوسخن حاضر به تقدیم استعفا نبود تا اینکه در نهایت وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد موضوع شده و نیکوسخن با نظر مثبت این وزارتخانه، پس از ۸ سال از سمت خود کنار گذاشته شده است. علیرغم این تغییر، نیکوسخن همچنان در هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران حضور دارد.

در همین حال و با رفتن نیکوسخن و تینای تهرانی، دو عضو سابق هیئت مدیره، محمد کلاری و میریونس میرجعفری، دو تن از اعضای علی‌البدل هیئت مدیره، جایگزین آنها شدند. بر اساس انتخابات داخلی اتحادیه، بهمن پورمند، عضو هیات مدیره به عنوان رئیس، احمدرضا اعتماد مظاهری به عنوان نایب رییس، میرمجتبی هاشمی کرمانی به عنوان خزانه‌دار، میریونس میرجعفری به عنوان بازرس و محمد کلاری به عنوان منشی هیئت مدیره، انتخاب شدند.

پیشتر هیئت مدیره اعلام کرده بود که انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برای دوره جدید در نیمه نخست سال آینده برگزار می‌شود و هیات مدیره کنونی تنها چند ماه سکاندار هیات مدیره این اتحادیه خواهد بود.

کد خبر 2439068

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =