مديرعامل ستاد مركزي معاينه فني خودروهاي تهران از افزايش 30 درصدي مراجعين به مراكز ششگانه معاينه فني خودرو طي شش ماه گذشته در مقايسه با سال قبل خبر داد .

به گزارش خبرگزاري مهر ، مهندس محمدرضا اميري صفت گفت : اين افزايش از نخستين روزهاي سال آغاز شده و تا به حال نيز ادامه دارد .

وي افزود : پيش از اين مراجعات به صورت مقطعي بوده ولي اكنون با اطلاع رساني به موقع به شهروندان و افزايش فرهنگ معاينه فني خودرو در بين اقشارمردم و همچنين آگاهي شهروندان از مزاياي اين طرح باعث شده تا روند مراجعات به صورت مطلوب و عادي باشد و مدت زمان انجام مراحل معاينه فني  خودرو به كمتر از 30 دقيقه كاهش يابد .

وي گفت : 58 درصد خودروها در مراجعه اول موفق به اخذ برگ معاينه فني ، 40 درصد در مراجعات بعدي و تنها 2 درصد خودروها پس از مردودي در مراجعات اول ديگر به مراكز معاينه فني مراجعه نداشته اند .

اميري صفت ، 34 درصد عوامل مردودي خودروها را به دليل توليد بيش از حد مجاز گازهاي آلاينده ،  8 درصد به دليل عيوب محورها ، 6 درصد عيوب ترمزها ، 4 درصد ديگر را به دليل عيوب كمك فنرها و 6 درصد ديگر عيوب در بدنه تجهيزات  خودروها عنوان كرد .

وي، در پايان سايت www.moaycnhfanni.com  را جهت آشنايي بيشتر شهروندان با مراكز معاينه فني خودرو معرفي كرد.

کد خبر 244204

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =