بسیج دانش آموزی مکانی برای رصد مشکلات نسل امروز است

گرگان - جانشین سپاه نینوا گلستان گفت: بسیج دانش آموزی مکانی برای رصد مشکلات نسل امروز است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسین کریمی اول، ظهر دوشنبه، در جمع دانش آموزان عضو شورای همفکری بسیج دانش آموزی استان گلستان، گفت: عشق امام حسین (ع) باعث شده است که میلیون ها انسان از سراسر دنیا با پای پیاده به این مرکز عشق و دلدادگی بروند.

وی افزود: هیچ جای جهان و در هیچ آیین و مسلکی، عاشقان اینگونه سر از پا نمی شناسند و تمام خطرات را به جان نمی خرند و پا در مسیر آرمان حرکت نمی کنند.

وی با تاکید بر این که عشق به امام حسین (ع) مختص شیعه نیست، گفت: اهل سنت و ادیان دیگر و همه دوستداران عدالت و وحدانیت حسین (ع) را مرکز عشق و دلدادگی می دانند که با این عزت وشوکت و این رزمایش بزرگ اسلام را در برابر کفر شرکت می کنند.

سرهنگ کریمی اول خاطرنشان کرد: در این روزها آمریکا و صهیونیست که کمر به خشکاندن ریشه اسلام بسته اند،  چشم به قدرت اسلام در کربلا دوخته اند.

وی درخصوص شورای همفکری آینده سازان بسیج دانش آموزی افزود : این شورا مکانی برای رصد آسیب ها و چالش های نسل امروز است که می تواند نقش بسیج دانش آموزی را در عرصه ماموریت های آن در آموزش و پرورش و خانواده تبیین کنند.

جانشین سپاه نینوا گلستان استفاده از توانمندی‌های مختلف بسیج در کار مشاوره‌ای و تصمیم‌سازی را مفید دانست و گفت: این مجمع و شورا ها، نخبگان علمی فرهنگی را دور همه جمع کرده و اتاق فکری برای تصمیم سازی و نقطه ی شروعی برای فعالیت در مجامع همفکری اقشار است.

کریمی اول اضافه کرد : بسیج با فکر و اندیشه با کمک بهترین فرزندان این ملت به انقلاب اسلامی کمک می کند به مسیر نهایی ترسیم شده برسد.

وی دانش آموزان بسیجی را بسیار خوشفکر، با سواد، با تقوا، با ایمان و با اخلاص دانست و تاکید کرد: حضور آنان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی خار چشم دشمنان است.

این مقام استانی عزت بسیج را از خدا بر شمرد و اذعان کرد: دشمنان خارجی و داخلی همیشه درحال دشمنی، تخریب و حذف هستند اما نمی توانند عزتی که خدا به بسیجیان داده را بشکنند.

وی با تاکید بر نقش بسیج دانش آموزی در جنگ فرهنگی امروز بعنوان پایه و اساس گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه، تصریح کرد: وظیفه امروز دانش آموز همان رسالت نوجوان سال ۵۷ و در زمان جنگ است که یک روز در جبهه های جنگ برای حفظ عزت می جنگید و هزاران شهید را نثار انقلاب می کند.

کد خبر 2443776

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =