شكست انقلاب‌های عربی به دلیل نداشتن رهبر مقتدر است

مشهد- مدیر شبكه تلوزیونی شبکه "الاتجاه عراق" گفت: علت این كه كشور های عربی به سختی انقلاب شان را پیروز می كردند اما نمی توانستند آن را تثبیت كنند به دلیل نداشتن رهبر مقتدری مانند رهبر ایران بود.

به گزارش مهر، مصدق مصدق پور ظهر امروز در آیین افتتاحیه دوازدهمین همایش بین المللی بسیج و رسانه كه در سالن همایش هتل نخل برگزار شد گفت: راهپیمایی اربعین اولین رزمایش مشترك بسیج جهان اسلام و ملل مسلمان بود كه حتی در آن از دیگر ادیان نیز حضور داشتند و در این راهپمایی تجربیات ایران به عراق منتقل شد.

نماینده رسانه های جهان اسلام در همایش بسیج و رسانه افزود: بعد از سقوط دیكاتوری صدام حسین، توطئه های زیادی در كشور عراق شكل گرفت و در این عصر نیز پدیده داعش بوجود آمده است و حتی این گروه تا سقوط بغداد نیز پیش رفت اما وقتی مرجعیت وارد عمل شد و آیت الله سیستانی حكم جهاد كفایی دادند تمام اقشار مردم علیه آنها بسیج شدند.

مدیر شبكه تلوزیونی شبکه "الاتجاه عراق" تصریح كرد: بسیج از زمان خلقت بشریت وجود داشت، بسیج متعلق به یك كشور نیست، البته ولایت راز بقای آن و انقلاب اسلامی ایران است، اگر می بینید كه كشورهای دیگر به سختی انقلاب شان را پیروز می كنند اما نمی توانند آن را تثبیت كنند به دلیل نداشتن رهبر مقتدری مانند رهبر ایران است.

وی افزود: وقتی انقلاب های كشورهای عربی پیروز می شد رسانه های غربی با توطئه های خود علیه آن انقلاب باعث می شدند تا انقلاب به حالت اول خود بازگردد.

مصدقی با انتقاد از برخی شبكه های ماهواره ای عنوان کرد: بسیاری از این شبكه ها حتی یك گزارش هم از راهپیمایی اربعین تهیه نكردند و دلیل آنها این بود كه ما اخبار سیاسی را پوشش می دهیم و این یك مسئله دینی است در حالی كه همین شبكه ها از سفر پاپ به خاورمیانه ده ها خبر و گزارش تولید كردند.

وی در پایان گفت: وقتی به كشورهای دیگر سفر می كنم میزبان بیشتر مورد توجه است اما در ایران و مخصوصا مشهد این موضوع برعكس بوده و میهمان بیشتر مورد توجه و تكریم قرار می گیرد.

کد خبر 2445890

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =