سران فتنه باید توبه و از رهبری عذرخواهی کنند

کرمان - نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سران فتنه باید از مقام معظم رهبری و مردم عذرخواهی و توبه کنند یا اینکه محاکمه شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی سعیدی صبح سه شنبه در اجتماع بزرگ مردم کرمان به مناسبت 9 دی گفت: بصیرت و آگاهی مردم یکی از مهم ترین مولفه ها در شکل گیری حماسه 9 دی بود.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم کرمان در اجتماع بزرگ 9 دی ماه اذعان داشت: لشکر 41 ثارالله از جمله افتخارات استان کرمان بوده و این لشکر در دوران هشت سال دفاع مقدس همواره خط شکن بوده است.

حجت الاسلام سعیدی ابراز داشت: مردم کرمان نیز باید ضمن حرکت در مسیر ولایت فقیه هوشیار و آگاه بوده و در آینده نیز فتنه ها و توطئه های دشمنان را شناسایی و نقش برآب کنند.

هشدار در خصوص احتمال تکرار فتنه

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران فتنه را عبرتی برای ملت ایران دانست و ادامه داد: احتمال اینکه گروه ها و احزابی بخواهند در آینده بار دیگر اقدام به فتنه کنند و این ما هستیم که باید متحد و هوشیار بوده و توطئه دشمنان را خنثی کنیم.

وی با اشاره به چند لایه بودن جریان فتنه گفت: باید به دقت لایه های رویی و زیرین فتنه مورد توجه قرار گیرد چرا که در صورت بی توجهی به آن باز هم عناصر فتنه گر به میدان آمده و فتنه را از طریقی دیگر همراهی خواهند کرد.

حجت الاسلام سعیدی روی صحنه، کف خیابان و پشت صحنه را سه لایه جریان فتنه دانست و افزود: در واقع افرادی که پشت صحنه قرار دارند طراحان اصلی فتنه بوده و به دنبال براندازی نظام هستند که باید شناسایی شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به مقایسه فتنه صدر اسلام با فتنه سال 88 پرداخت و گفت: جریان فتنه در صدر اسلام نیز دارای سه لایه روی صحنه، حمایت کنندگان و پشت صحنه بود.

وی با اشاره به اینکه در زیارت عاشورا از لایه روی صحنه نظیر عمر ابن سعد و شمر نام برده می شود، افزود: این در حالی است که نامی از افراد پشت صحنه برده نمی شود و بین ظالمین و بنیان گذاران ظلم تفاوت قائل می شود.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه افراد پشت صحنه هیچ گونه سندی از خود به جای نمی گذارند و نمی توان نام آنها را برد و باید با کد معرفی شوند، بیان داشت: اگر افراد پشت صحنه معرفی شوند برخی اعتراض می کنند که این افراد یاران پیامبر (ص) و امام بوده اند.

خواص باید افراد پشت صحنه را معرفی کنند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: خواص باید افراد پشت صحنه را معرفی کنند همانگونه که در زمان حضرت فاطمه (س) و سلمان، مقداد، ابوذر و مالک اشتر اینچنین شد.

وی با اشاره به اینکه نقشه شکل گیری فتنه از چندین سال پیش پی ریزی شده بود، یادآور شد: افرادی که کمیته صیانت از آرا را تشکیل داده و خود یا نمایندگانشان در آن حضور یافتند یا جلسه ستاد ابطال انتخابات را تشکیل داده اند افرادی هستند که پشت صحنه جریان فتنه قرار دارند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به مشخص بودن عناصر فتنه گفت: افراد پشت صحنه مشخص نیستند و خواص باید افراد عمامه به سر یا غیر عمامه به سر که در پشت صحنه که عامل شکل گیری فتنه با هدف براندازی نظام بوده اند را معرفی کنند.

وی گفت: برخی در این خصوص سکوت کرده و ماجرا را برای مردم بیان نکرده اند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به لزوم هوشیاری برای جلوگیری از تکرار جریان فتنه ادامه داد: جریان فتنه عبرت ها و درس هایی را برای مردم ایران به همراه داشت و باید نگاه با به این مسائل از تکرار اشتباهات در آینده جلوگیری کنیم.

وی گفت: عبرت آموزی به این معناست که به اشتباهات پیشینیان توجه کرده و از تکرار آنها  در آینده جلوگیری کنیم.

همسویی فتنه گران با نظام سلطه مهم ترین مولفه فتنه

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: کاندیداتوری در انتخابات و اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات مولفه های شکل گیری جریان فتنه نبود بلکه همسویی و همگرایی فتنه گران با نظام سلطه مهم ترین مولفه فتنه به شمار می رود.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان و نظام سلطه همواره به دنبال ضربه زدن به کشور بوده و هدف اصلی آنها براندازی نظام است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به حمایت های رسمی و علنی نظام سلطه از جریان فتنه ابراز داشت: دشمن در واقع جریان فتنه از عناصر قدرت طلب برای صحنه گردانی فتنه 88 استفاده کرد و جریان قدرت طلب در پروژه نظام سلطه قرار گرفت.

وی به اردوکشی های خیابانی و حمله به مراکز نظامی اشاره و تصریح کرد: قانون در نظام جمهوری اسلامی ایران ملاک کارهاست و همه امور باید در چارچوب قانون انجام شود و اگر کسی به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارد باید از طریق راه های قانونی اقدام کند.

عناصر قدرت طلب یک مساله عادی را به غائله تبدیل کردند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: جریان قدرت طلب دست به هنجارشکنی زده و روی قانون پا گذاشتند؛ در صورتی که می توانستند این مسئله عادی را از مجاری قانونی پی گیری کنند ولی آن تبدیل به یک بحران و غائله کردند.

وی ادامه داد: امروز افرادی که فتنه را مطرح کردند در حال انجام اقداماتی هستند و ما باید هوشیار باشیم.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه بیش از 200 هزار شهید جان خود را نثار انقلاب کرده اند، افزود: برای به ثمر رسیدن انقلاب مجاهدت و تلاش های فراوانی شد و پاسداشت ارزش های انقلاب و دفاع از نظام مهم ترین وظیفه ای است که به عهده تک تک ماست.

وی یادآور شد: هرگز اجازه نخواهیم داد که انقلاب اسلامی ایران توسط عناصر قدرت طلب سیاسی کار مصادره شود.

حجت الاسلام سعیدی گفت: بعد از رحلت پیامبر اعظم (ع) عده ای با محوریت حضرت فاطمه (س) از امام علی (ع) حمایت کردند؛ اما عده ای که قدرت طلب بودند در مقابل امام قرار گرفتند.

وی ادامه داد: دسته سوم افرادی بودند که به منظور میدان داری وارد صحنه شدند و در واقع نفاق در عمل و رفتار آنها ریشه داشت چرا که بین دو گروه ولایتمدارن و براندازان قرار گرفته و براساس منافع خود سکوت کرده و حتی از براندازان حمایت می کردند که از آن جمله می توان به ابوموسی اشعری، عبدالرحمن بن عوف و عبدالله عمر اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در فتنه 88 خواص سه دسته شدند، افزود: عده ای ولایت رهبری را پذیرفته و ایشان را جانشین رهبر کبیر انقلاب (ره) دانستند و اختیارات و جایگاه رهبر معظم انقلاب را همانند امام راحل (ره) دانستند.

وی ادامه داد: اما عده ای در برابر رهبری موضع گیری کردند که اوج این فتنه مربوط به تیرماه 78 و فتنه 88 بود.

حجت الاسلام سعیدی ابراز داشت: دسته سوم نیز خواصی بودند که سکوت کرده و با عناصر فتنه و ولایتمدارن به طور همزمان ارتباط داشتند که این رفتار ناشی از نفاق بود.

وی ادامه داد: یکی از تفاوت های اصلی فتنه بعد از رحلت پیامبر (ص) و فتنه 88 رفتار مردم بود چرا که در آن زمان مردم از براندازان و خواص منحرف حمایت کردند در حالی که در فتنه 88 مردم حمایت قاطع خود را از ولایت فقیه به اثبات رسانده و به صحنه آمدند.

مردم پیرو خواص تراز رهبری هستند

وی با اشاره به ولایتمداری مردم ایران گفت: در زمان فتنه مردم پیرو خواص تراز رهبری بودند و اکنون نیز در همین مسیر قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره جنایات گروه های ترویستی داعش و جریانات وهابیت گفت: هرکس که پرچم لااله الا الله را در دست گیرد به این معنا نیست که در راه حق قدم گذاشته است.

وی ضمن هشدار در خصوص قابل تکرار بودن فتنه گفت: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری با چالش ها و پالایش های فراوانی روبرو بوده است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه افراد پشت صحنه فتنه اندیشه واگرایی و سکولاریستی دارند، افزود: بازیگران فتنه در زمان های مختلف تغییر می کنند به گونه ای که در یک دوره بازرگان و جبهه ملی و در دوره ای دیگر بنی صدر و منافقان بازیگران جریان فتنه شدند.

وی ادامه داد: در برهه زمانی دیگر نیز سید مهدی هاشمی و منتظری وارد میدان شده و صحنه گردانی جریان فتنه را بر عهده گرفتند و بعد از آن نیز اندیشه های تکنوکراتی وارد میدان شد.

حجت الاسلام سعیدی به دوران وزارت مهاجرانی اشاره کرد و افزود: در آن دوره مهاجرانی اعلام کرد که چرا باید زنان ما چادر و روسری بر سر بگذارند در حالی که در مالزی زنانی بی حجاب به اقامه نماز می پردازند که این امر نشان می دهد برخی افراد تنها به دنبال توسعه اقتصادی بوده و فرهنگ دینی برای آنها بی اهمیت است.

وی بر لزوم هوشیاری مردم و مسئولین تاکید کرد و افزود: اصل جریان فکری فتنه باقی مانده  و تنها بازیگران آن تغییر می کنند.

حجت الاسلام سعیدی بیان داشت: باید بدانیم که در هر شرایطی چه افرادی برای سکولاریزه کردن نظام نقش بازی می کنند.

وی با اشاره به اینکه احکام الهی با رای مردم قایل تغییر نیست، افزود: اما مردم می تواند با رای که به افراد می دهند فردی را به عنوان رئیس جمهوری، نماینده و.... انتخاب کنند که با احکام الهی بازی کند.

وی گفت: مردم باید اهمیت رای خود آشنا شوند و افراد با بصیرت را برای جایگاه های متخلف و از جمله مجلس خبرنگان انتخاب کنند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به شباهت فتنه 88 با فتنه جمل و سامری گفت: برخی نسبت به در حصر بودن سران فتنه معترض هستند و این در حالی است که زمانی که سه نفر در زمان پیامبر (ص) از فرمان ایشان اطاعات نکردند پیامبر فرمودند که هیچ کس نباید با آنها صحبت کند و بعد از اینکه به بیابان رفته و توبه کردند بازگشتند.

محاکمه یا توبه دو راه بازگشت سران فتنه به جامعه

وی ادامه داد: سران فتنه یا باید از مقام معظم رهبری و مردم عذرخواهی کرده و توبه کنند یا اینکه محاکمه شوند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به وجود دو نوع تفکر در حاکمیت دینی و عرصه بین المللی ابراز داشت: این دو تفکر که از ابتدای انقلاب در برابر هم قرار داشته اند باعث شده است که تاثیراتی بر فرهنگ، سیاست خارجی، اقتصاد و تیم اداره کشور داشته باشد.

وی با اشاره به حضور 100 هزار بسیجی در سوریه ابراز داشت: موشک های طراحی شده توسط ایرانیان در لبنان هراس در دل اسرائیل انداخته و خواب را از آنها گرفته است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به توسعه عمق استراتژیک ایران تا ساحل مدیترانه، افزود: ایران اسلامی نمی تواند در کنار آمریکا به چیزی دست پیدا کند.

مخالف مذاکره نیستیم

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: ما مخالف مذاکره نیستیم بلکه از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیم اما اگر قرار باشد که در مقابل آنها کوتاه بیاییم باید از تمامی دستاوردهایمان دست بکشیم.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به لزوم کنترل مجاری فکری و روحی مردم گفت: فرهنگ به معنای فضای مجازی، بازی های یارانه ای و کتاب بوده و همانطور که مجاری تغذیه ای افراد کنترل می شود باید مجاری فرهنگی نیز کنترل شود چرا که دشمن در جنگ نرم به دنبال ضربه زدن به نظام است.

وی دیدگاه رهبری و امام راحل (ره) در حوزه اقتصاد را آزادی اقتصادی با قید عدالت اجتماعی دانست و گفت: انتخاب وزیر، استاندار و فرماندار همانند مرجعیت در تراز انقلاب دارای معیارهای مشخصی است.

کد خبر 2452628

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =